Kitap

Brandon_stark_the_builder_by_feliche

GAME OF THRONES Fihristi #2: Mimar Brandon STARK Kimdir?

Game of Thrones’a ve ötesinde sakladıklarına ilgi çok büyük. Diziyi izleyen hemen hemen herkes dizinin uyarlandığı dokuz kitabın ve bir ansiklopedinin anlattıklarını çok merak ediyor. Ancak o dokuz sayısı çoğunu ürkütüyor ve ne yazık ki çoğunluk kendini kitaplardan mahrum bırakıyor. Bunu anlayabiliyorum, tamam aslında anlamıyorum ama en azından kabul ediyorum. Bu yüzden, en güçlü kozu […]

george-rr-martin

GEORGE R. R. MARTIN, Bize Bu Yıl Çıkacak Deme, İnanırız…

Ben, Kış Rüzgarları’nı elime alacağım konusunda umutlanmaktan hayli yoruldum. 2014’ten beri her yıl bir müjde veriliyor kitabın çıkmak üzerine olduğuna dair. Sonra Martin Efendi çıkıp, sandığımdan daha geç bitecek herhalde ya, diyor ve tüm umut, heves, heyecan gırtlağımızda takılı kalıyor. Bu yüzden her hayal kırıklığı ardından bir daha heyecanlanmayacağım diyorum, çıkacağı varsa çıkar. Ama bir şeyin […]

525px-Aegon_the_Conqueror

GAME OF THRONES Fihristi #1: Fatih I. Aegon TARGARYEN Kimdir?

Game of Thrones’a ve ötesinde sakladıklarına ilgi çok büyük. Diziyi izleyen hemen hemen herkes dizinin uyarlandığı dokuz kitabın ve bir ansiklopedinin anlattıklarını çok merak ediyor. Ancak o dokuz sayısı çoğunu ürkütüyor ve ne yazık ki çoğunluk kendini kitaplardan mahrum bırakıyor. Bunu anlayabiliyorum, tamam aslında anlamıyorum ama en azından kabul ediyorum. Bu yüzden, en güçlü kozu […]

Mein Kampf 2

MEIN KAMPF, 70 Yıl Sonra, Tekrar ALMANYA’nın En Çok Satanlar Listesinde!

Almanya’nın otoriteryan hükümetler ve yönetim biçimleriyle talihsiz bir mazisi olduğunu söylemek, herhalde yüzyılın en alçaktan uçuş cümlesi olabilir. Hitler ve onun Nazi Partisi’nin “Alman ideali” adına yaptıkları, sonsuza kadar Almanya’lıların sırtında bir leke olarak kalacak. Onlar da bunun farkındalar. Bu yüzden, çok uzun yıllardır, Mein Kampf’ın haklarını elinde tutan Bavyera hükümeti, geçmişe olabildiğince mesafeli durmak […]

chris-evans-01-800

JEKYLL Filminden Haberler Geliyor: Yönetmen, Başrol, Son Gaz

BBC’nin 2007 yılında “Jekyll” isminde yayınladığı dizisini izleyeniniz var mıydı? Diziden haberdar olmayanlar için Robert Louis Stevenson’ın Dr. Jekyll ve Mr. Hyde romanını hatırlatsak, belki bir şeyler canlanır, ha? Her halükarda Stevenson’ın bu bilim kurgu şaheseri için BBC dizisinden uyarlama olacak bir film son gaz geliyor! Üstelik geek filmlerinden oyuncu seçimleriyle! Deadline’ın haberine göre, Zombieland filminin yönetmeni Ruben […]

Kingkiller-Chronicles-1024x669

KRALKATİLİ GÜNCESİ Uyarlaması Atabileceği En Güzel Adımı Attı: Bestekar Bir Yapımcı!

Henüz sadece gerçek fantastik roman severler tarafından değeri fark edilen, Tumblr’da alakasız oyuncu yakıştırmalarına veya Wattpad’de erotik olduğu sanılan fanfictionlara maruz kalmamış bir kitap serisi var, biz ona okuyucular olarak “Aağbi ne güzel bir şey lan bu!” diye seslensek de dünyanın geri kalanı onu Kralkatili Güncesi olarak tanıyor. İşte bu, çoğunlukla balta değmemiş bitki örtüsü […]

Stuart-Townsend-Queen-Of-The-Damned-001

LESTAT Bu Sefer de “Game of Thrones-vari” DİZİSİ İle Kanınızı Yudumlayacak!

Kan… Size de bir yerlerden kan kokusu geliyor mu? Şarabın rengine ilham olmuş o metalik kokunun, damarlarınızdaki akışını hissediyor musunuz? Peki ya boynunuzdaki o bir çift delik de neyin nesi? Bir vampir ısırığı mı? Ne o, güneş ışığına çıkamıyor musunuz? Ah vampir hayatı… Tüm ölümlüler bu lanetin size bahşettiği hayatı fazlasıyla kolay ve zevk-i sefa […]

905684-1366x768-romance

100. Yılında, BEREN ve LUTHIEN’in Hikayesi Özel Roman Olarak Basılacak!

Kendinizi gerçekten çaresiz ve huşu içinde hissetmeye hazır mısınız? Tolkien’in bazı işleri yüzüncü yıllarını doldurmak üzereler. Elbette en meşhur, mühür işleri Hobbit, Lord of the Rings ve Silmarillion‘un dalya demelerine sırasıyla yirmi bir, otuz sekiz ve altmış bir yıl var. O yüzden kendinizi o kadar da çaresiz hissetmeyin. Ancak Orta Dünya’nın en meşhur hikayelerinden biri, Beren ve Luthien‘in ölümsüz aşkı, seneye yüz yaşına basacak. Bunun […]

Marvel Star Wars 9

Karanlık Tarafın Işın Kılıçları, Neden Kırmızı? Resmen Açıklandı!

Star Wars genişletilmiş evreninin en keyifli tarafı, George Lucas’ın insanlar kendi hayal güçleriyle doldursun diye büyük bir zerafetle boş bıraktığı tuvalin, sizin kadar tutkulu insanlar tarafından yarı-resmi açıklamalarla boyanmasını izlemekti. Lucas’ın bir kez bahsini ettiği ve kapattığı bir ırk, bir romanın başrolünde olurdu mesela. Ya da Lucas’ın çok da açıklamadığı bir Jedi geleneği, bir çizgi […]

ogullar_ve_rencide_ruhlar_by_artkolik-d5sbry5

OĞULLAR VE RENCİDE RUHLAR – Kendi İsminden Daha Bile Garip-Güzel!

“Beş yaş insanın en olgun çağıdır; sonra çürüme başlar. Ben Alper Kamu, birkaç ay önce beş yaşına bastım. Doğum günüm yaklaşırken vaktimin büyük kısmını pencerenin önünde, dışarıdaki insanları izleyerek geçiriyordum. Hızlanarak, yavaşlayarak, türlü sesler çıkararak ve bir yerlere bakarak yaşayıp gidiyorlardı. Bir gün onlardan biri haline geleceğimi düşünmek beni hasta ediyordu. Ne yazık ki bundan […]

Graphorn-FB-film

FANTASTIC BEASTS’e Beş Kala Tanıştıralım, Filmdeki Diğer ALTI Canavarımız!

Sıkı takipçilerimiz ya da en azından Harry Potter yazılarının müdavimleri bilirler, aylar öncesinde yayınlanmış kısa bir video ve ardından gelen trailerlar dahilinde filmde karşılaşacağımız yaratıkları tanıtan bir yazı yazmıştık sizler için. Yer alan bilgilere J.K Rowling’in Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar isimli kitabından ulaştığımız gerçeğini göz ardı etmeden; bizzat yazarın kendisinden, doğru bilgilerle oluşturulan yazımıza […]

chamber

DAHA YAZ ARTIK DAHA – POTTERMORE PRESENTS E-Kitapları İncelemesi #3

Şu yazıları yazarken tüm samimiyetimi dökerek başlamak istiyorum işe: Yaklaşık bir ay önce çıkmış olan ve benim de şu andan yaklaşık iki hafta öncesinde bitirdiğim J.K Rowling’in Pottermore üzerinden duyurduğu üç yeni e-kitabın değerlendirmesinin ancak bu günlere denk geliyor oluşu, inanın beni sizden daha çok üzüyor. Büyük bir hevesle elde ettiğim kitapları, bitirdikten hemen […]

UMBRIDGE Sevmemeye Doyamamalar – POTTERMORE E-KİTAPLARINI İnceledik #2

Şu yazıları yazarken tüm samimiyetimi dökerek başlamak istiyorum işe: Yaklaşık bir ay önce çıkmış olan ve benim de şu andan yaklaşık iki hafta öncesinde bitirdiğim J.K Rowling’in Pottermore üzerinden duyurduğu üç yeni e-kitabın değerlendirmesinin ancak bu günlere denk geliyor oluşu, inanın beni sizden daha çok üzüyor. Büyük bir hevesle elde ettiğim kitapları, bitirdikten hemen sonra […]

1

Kursaklarda Bırakılan Hevesler: POTTERMORE PRESENTS E-Kitaplarını İnceledik! #1

Şu yazıları yazarken tüm samimiyetimi dökerek başlamak istiyorum işe: Yaklaşık bir ay önce çıkmış olan ve benim de şu andan yaklaşık iki hafta öncesinde bitirdiğim J.K Rowling’in Pottermore üzerinden duyurduğu üç yeni e-kitabın değerlendirmesinin ancak bu günlere denk geliyor oluşu, inanın beni sizden daha çok üzüyor. Büyük bir hevesle elde ettiğim kitapları, bitirdikten hemen sonra […]

Arianne-Martell

Sanıyoruz Işık Gözüktü, WINDS OF WINTER İçin Bir Çıkış Tarihi Sızdırıldı!

Bir geekin en büyük laneti beklemek sanırım. Aylar sonra başlayacak dizileri, yıllar sonra çıkacak filmleri, ne zaman yayınlanacağı belli olmayan kitapları bekleyip duruyoruz. Hani bazılarını anlayabiliyorsunuz. Hata bizde oluyor o bazılarında, bekleyişe fazla erken başlıyoruz. Sonra da çok beklemekten yakınıyoruz. Ama bazı yapımlar var ki hiç utanmadan beklemekten insanı kanser edecek, verem yapacak kadar bekletiyorlar […]