Peter Parker, Ben Reilly, Miguel O’Hara, Miles Morales, Otto Octavius… Spider-Man yıllar içerisinde pek çok kere kimlik değiştirdi. Geleceğe gitti, geçmişe döndü… Tabii defalarca da filme uyarlandı. Her seferinde Spider-Man kostümü de bazen ufak, bazen de muazzam değişikliklere uğradı. Dürüst olmak gerekirse Spider-Man kostümleri bir Superman ya da Batman kadar skandal değişikliklere uğramadılar. Her ne kadar sinema uyarlamaları X-Men ekibini çizgi romanlarda da değiştirse de, Spidey aşağı yukarı aynı kaldı. Ya da biz öyle sanıyorduk.

HalloweenCostumes.com ekibi gösterdi ki, aslında Spider-Man kostümleri seneler içerisinde baya baya değişmiş! Kate Willaert’in yazıp çizdiği ve Marlon Heimarl’ın düzenlediği, bizim de BleedingCool’da gördüğümüz infografik, sadece kostümleri yan yana koymakla kalmıyor, aynı zamanda her bir kostüm için ufak ama çok eğlenceli bilgiler de veriyor. Bizim görebildiğimiz birkaç eksik var ama yine de. Spider-Man’in TV kostümleri komple atlanmış. Pek bir sevdiğimiz Noir kostümü ve Marvel Zombies dönemindeki hâli de konulmamış. Onların da linkleri sırasıyla şu, ve şu şekilde.

O zaman soralım, var mı beğendiğiniz, beğenmediğiniz? Ne diyorsunuz Spider-Man’in gardırobuna?

Spider-Man Kostümleri 1Spider-Man Kostümleri 2

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.