Fantastic Four

Fantastic-Four-Wall-Paper

Tamam, kabul, daha çok var aslında Fantastic Four’un bitimine. Önümüzdeki yaz Fantastic Four’un 645. sayısı yayınlanacak ve Marvel ondan sonra fişi çekecek. Fakat karar bu sene alındı ve ne yalan söyleyelim, okumasak etmesek de koydu biraz. Neticede Marvel bugün olduğu yerdeyse, bunu Stan Lee’nin ilk yarattığı süper kahraman ekibine de borçlu.

 

Middle-Earth Saga

Burada bir sorun var. Evet, Orta Dünya filmleri daima kalbimizin bir köşesinde apayrı bir yere sahip olacaklar. Fakat bitişlerine üzülmemizin tek sebebi bu değil. Bu veda bizim yüreğimizi burktu, çünkü Orta Dünya çok daha iyi bir vedayı hak ediyordu. Peter Jackson’ın anlamsız bir şekilde uzattığı Hobbit üçlemesi, özünde bir video oyunu ara sahnesinden fazla derinliğe sahip olmayan bir filmle sonlandı. Bu film koskoca Orta Dünya sagasına final olmamalıydı ve bu yüzden, içimizi burdu biraz…

 

How I Met Your Mother

How I Met Your Mother öylesine kötü bitti ki, sanıyorum yıllar sonra da hatırlanma ve iyi anılma şansını yok etti. Sadece final bölümünden söz etmiyoruz. Son birkaç sezon öylesine kötüydü ki, en sonunda o gubidik final karşımıza çıktığında kimsede “bitse de gitsek” cümlesinden başka bir hissiyat kalmamıştı. Ama neticede hayatımızın dokuz sezonunu gömdüğümüz bir diziydi, her şey sonlandığında biraz da olsun üzüldük. 9 sene bir eşekle yaşamış olsak, o eşek gidince de üzülürdük; ne yapalım?

 

Boardwalk Empire

Tamam, Boardwalk Empire da azalarak bitti. Bu bakımdan How I Met’e benziyor, her ne kadar finali o kadar kötü olmasa da. Hatta pek çoğumuz için dizinin gerçek finali ikinci sezonda, To The Lost bölümünde yaşanmıştı. Ama iyi olduğunda Nucky Thompson’ın hikayesi o kadar iyiydi ki, son vedası için yine ekran başına toplandık. Şu haliyle, izlenmesi gereken bir külliyat Boardwalk Empire. Hiçbir şey için değilse, Steve Buscemi’nin muhteşem performansı için.

 

She-Hulk

She-Hulk 1 1

Çizgi roman dünyasında bu sene çok zamanından önce biten iş vardı, ama bana şahsen en koyanlarından biri She-Hulk oldu. Captain Marvel, Ms. Marvel ve Black Widow gibi muadilleri parlarken, Charles Soule da seriyi muhteşem bir şekilde yazarken She-Hulk’ın satışları bir türlü fırlayamadı. En nihayetinde beklenen oldu, Marvel fişi çekti. Biz de içimizde ukteyle kaldık öyle.

 

Superboy

Superboy

Aynı şey DC için de geçerli. Bu sene çok fazla seri iptal ettiler; ama bazıları zaten bitmek üzereydi, bazılarının da yerine hemen yenileri geldi. Ne yeri dolan, ne de sağlam bir finale kavuşamayan Superboy ise kaldı öyle. New 52 ile başladığından, üç senedir yanımızdaydı; ilginç de gidiyordu. Ama satışları tatmin edici olmayınca, DC tarafından sonlandırıldı. Öyle çok mu koydu? Hayır, ama ne zaman New 52’nın o ilk 52’sinden bir yıldız kaysa üzülüyoruz ister istemez…

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

2 Yorum

  1. How I met your Mother’ın bittiğine gram üzülmedim. Dediğiniz gibi çok uzun süredir kötüydü, ondan önce de Barney’i sömürelim moduna girmişti. Bence çok geç bile kalındı ve rezalet bitirildi.

    Late Night diyince benim için sadece Conan vardı. Yanında da izleyecek bişey bulamazsam diye bence başarısız Jimmy Fallon ve rezil Seth Meyers’ı koyuyodum. Alternatif arayışlarım sırasında karşılaştığım Colbert ve Craig Ferguson bana “Keşke daha erken deneseydim” dedirtti. Colbert Report içinden çıktığı Daily Show’dan bile daha sert, çok daha laubali ve çok daha “geek”ti. Umarım Late Show’da da aynı alternatif kişiliği sürdürür. Ferguson’sa gördüğüm en rahat, en doğaçlama Late Night showuydu. Gelen konukların filmlerinden, kitaplarından, dizilerinde falan bahsetmemeleri, tümüyle saçma sapan geyik yapıyo olmaları çok eğlenceli ve meşhur insanları bu geyiklere katılırken görmek çok daha değişikti. İkisine de “Ah be..” diyorum.

    Newsroom adapte olması ve takip etmesi zor bir diziydi. Bide biraz fazla Obama’cılardı. Ama o muhteşem açılışı ve genele yaptıkları eleştirilerle başarıyı hakettiler ve bence de tadında bitirdiler. Fantastic Four’u hiç bi zaman sevemedim. She-Hulk ön planda başarılı olabilecek bir karakterden çok, yardımcı oyuncu rolünde olmalı bence. Superboy ise New 52’dan önce çok daha dolu bir karakterdi diye düşünüyorum. Yeni haline bi türlü ısınamamıştım. Ama bir Teen Titans dizisi ya da filminde kendisini görmeyi çok isteriz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.