Marvel’ın sinematik evrenine dahil filmler arasında bir yandan büyük bir beklentiye sahip olduğumuz, bir yandan da açıklandığında en büyük dumuru yaşadığımız filmdi Ant-Man. Dumurun sebebi Ant-Man karakterinin ana akım kültüre çok uygun gözükmüyor olduğu gerçeğiydi. Beklenti ise tamamen filmin yönetmeninden kaynaklanıyordu. Simon Pegg ve Nick Frost ile son on yılın en komik filmlerinden üçüne imza atan (Shaun of the Dead – Hot Fuzz – The World’s End), bir de üstüne üstlük dünyanın en nevi şahsına münhasır çizgi romanlarından birini başarıyla sinemaya aktaran (Scott Pilgrim) Edgar Wright.

Fakat bildiğiniz gibi Edgar Wright projeyi geçtiğimiz aylarda terk etti. Peki şimdi durum ne? Öncelikle yeni yönetmeninin açıklandığını belirterek başlayalım. Marvel’ın bir süre iki yönetmen ile görüştüğü söylendi. Bu isimler Zombieland’in yönetmeni Ruben Fleischer ve We’re the Millers’ın yönetmeni Rawson Marshall Thurber’dı. Bunların ikisi de gelen haberlere göre projeye sıcak bakmadılar. Onun ardından Anchorman ve Talladega Nights gibi filmlerin yazarı Adam McKay ile filmin senaryosunu şekle sokması için anlaşıldı.


Ant-Man

En son olarak da yönetmen koltuğu için Down with Love, The Break-Up ve Yes Man filmlerinin yönetmeni Peyton Reed ile anlaşıldığı duyuruldu. Yani anlayacağınız Ant-Man cephesinde şimdilik her şey yeniden rayına oturdu. Fakat bu sırada filmin yıldızlarından Michael Douglas’ın “hayal kırıklığına uğradım” açıklamasını yapması, biraz da meseleye aktör cephesinden bakmamızı sağladı. En nihayetinde baş rolleri paylaşacak Paul Rudd ve Michael Douglas bunun bir Edgar Wright filmi olduğunu varsayarak imzaları attılar. Şimdi ise film başka bir yöne ilerliyor.

Peki ayrılığın sebebi hakkında bir gelişme var mı? Gelen ilk bilgiler, Marvel’ın senaryo konusunda bazı kaygıları olduğu ve Edgar Wright ile Joe Cornish’in senaryosu üzerine çalışması için düşük seviye senaristleri getirdiği yönündeydi. Fakat şimdi son gelen dedikodulara göre Edgar Wright’ın problemi bununla değilmiş. Wright, Disney cephesinden gelen film içi reklam yerleştirmeleri üzerinde kontrol talep etmiş, fakat ret yemiş. Ayrılma sebebi de bu olmuş, zira söylenene göre Disney Ant-Man’i yorgan döşek 400 milyonluk bir film olarak gördüğü için, film içi reklam olayını abartmaya niyetleniyormuş; Wright da kendi ismini (örnek olarak kullanıldığı için söylüyorum) Paul Rudd’ın durup on dakika mısır gevreği hakkında konuştuğu bir filmle bağdaştırmak istememiş.

Velhasıl durumlar bu sevgili Geekyaparlar. Siz ne düşünüyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.