Spider-Man

12 Amazing Fantasy

İlk Çizgi Roman: Amazing Fantasy #15 (1962)

12 SpiderMan

Ne Değişti?: Peter Parker hâlâ Spider-Man; yalnız tek Spider-Man değil. Miles Morales, alternatif Gwen Stacy, Pavitr Prabhakar, Spider-UK, Spider-Ham derken şu an ANAD Marvel evreninde baya bir Spider-Army var.

 

Thor

13 Journey Into Mystery

İlk Çizgi Roman: Journey Into Mystery #83 (1962)

13 THor

Ne Değişti?: Thor’un çekici yıllar içerisinde pek çok farklı kişinin elinde yükseldi. An itibariyle bu şeref Jane Foster’a ait. Odinson da baltasıyla takılıyor.

 

Loki

11 Journey into Mystery

İlk Çizgi Roman: Journey Into Mystery #85 (1962)

11 Loki

Ne Değişti?: Loki film evrenine konuk olmasıyla birlikte inanılmaz bir mertebeye yükseldi, bunun üzerine de tumblr nesline hitap etmesi için yeniden tasarlandı.

 

Iron Man

14 Tales of Suspense

İlk Çizgi Roman: Tales of Suspense #39 (1963)

14 X Iron Man

Ne Değişti?: Yani ben bu resmin üzerine bir şey demiyorum zaten. Bu arada, şunu da eklemek lazım, Iron Man artık Marvel tarafından marka maskotu olarak görülüyor.

 

Black Widow

15 Tales of Suspense

İlk Çizgi Roman: Tales of Suspense #52 (1964)

15 X Black Widow

Ne Değişti?: Burada Natasha Romanoff’u konuşuyoruz elbette. Kendisiyle ilk olarak tanıştığımızda, daha “Mata Hari” kıvamında bir şeydi ve siyah saçlıydı. Sonradan bir “superspy” oldu, filmlerde de gözükünce şanı katlandı.

 

Hawkeye

16 Tales of Suspense

İlk Çizgi Roman: Tales of Suspense #57 (1964)

16 X Hawkeye

Ne Değişti?: Clint Barton da filme benzetilen karakterlerden. Şapka mapka kalmadı tabi artık.

 

Venom

17 Amazing SpiderMan

İlk Çizgi Roman: The Amazing Spider-Man #300 (1988)

17 Venom

Ne Değişti?: Simbiyotla daha önce tanışmış olsak da Venom bildiğimiz şekliyle karşımıza #300’de çıktı. Şimdi ise simbiyot Flash Thompson‘ın vücudunda yaşıyor, Flash tarafından kontrol ediliyor, Guardians of the Galaxy’nin üyesi ve daha da önemlisi, Marvel’ın en jön süper kahramanlarından biri hâline geldi.

 

1 2 3
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.