batwomanDC’de soğuk rüzgarlar esiyor. Neredeyse bütün DC hayranları tarafından sevilen, popülerlik konusunda Batman ile yarışan Batwoman, sona eriyor.

Çizgi roman dünyasının en önemli eşcinsel karakterlerinden olan Batwoman, 2006 baharında Greg Rucka ve J.H Williams III tarafından yaratılmıştı, bu ikili, şimdiye kadar DC’de elde ettikleri yaratıcı özgürlükten dolayı Batwoman’la ilgili muhteşem şeyler yazmış, onu bir çizgi roman kahramanından fazlası haline getirmişlerdi.

DC Comics’in Batwoman konusundaki tutumu ise Flash TV’ye konu olacak kadar sığ: Lezbiyensin dediler, kız vermediler! Bütün olaylara bu yaklaşım neden oldu.

Batwoman’ı sonlandırma konusunda kişisel bloglarında yaptıkları açıklamalarda DC Comics’i suçlayan ikili, DC’nin son zamanlarda hikayeye yaptıkları müdahalelerin yenilir yutulur olmadığını, onları iyi bir hikaye anlatmaktan alıkoyduklarını, eşcinsel evlilik hikayesini sansürlemeye çalıştıklarını açıklayarak, 26.sayıdan sonra Batwoman’ı bitireceklerini söyledi.

Hayranlarından özür dileyen ve bu projenin hayatlarının en önemli projelerinden biri olduğunu ekleyen ikili, çizgi roman dünyasında büyük bir üzüntü yarattı.

Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.