Süper kahraman filmleri, çağımızın en büyük trendi. Artık bunu tartışmanın bir lüzumu yok. Normalde film yapımcılarının suratına bakmayacağı kahramanlar büyük ekrana doğru koşar adım ilerliyorlar (örnek: Ant-Man), bazı stüdyolar da ellerindeki tüm karakterlerin suyunu çıkarıp, küçük Avengers’lar yaratma amacındalar (örnek: Sinister Six). Yani anlayacağınız, kimin elinde süper güç sahibi, kostüm giyen bir karakter varsa, ekrana taşımak için büyük bir yarışa giriyor.

Bu yarış, eninde sonunda şu aşağıdaki 7 süper kahramanın da beyaz ekrana taşınmasına sebep olacak, biliyoruz. Fakat bizce bu taşıma işleminin olabildiğince çabuk olması gerekiyor. Bizce bu aşağıdaki 7 süper kahramanın hemen şimdi filmi çekilmesi gerekiyor, hem finanssal olarak, hem de kreatif bir açıdan baktığımızda. Sadece bu önerilerle kısıtlı kalmayalım, bir de üzerine oyuncu önerilerimizi de yapalım dedik. Her zamanki gibi listenin sonunda beğenmediğiniz kahraman-oyuncu eşleştirmelerini söyleyip, kendi önerilerinizi de ekleyebilirsiniz. Buyurun efendim!

 

1. Captain Marvel

Captain Marvel - Emily Blunt

Neden Filmi Çekilmeli: Marvel’ın sağlam bir kadın süper kahramana ihtiyacı var. Üstelik, Kevin Feige bu yönde çalışmaları olduğunu da belirtti. İlk plan Black Widow filmiydi, fakat Scarlett Johansson’un hamileliği, bu planı bir süreliğine askıya almışa benziyor. O halde, hazır Guardians meseleyi uzaya da taşımışken, bizce Captain Marvel en doğru tercih olur. Carol Danvers uzun süredir Marvel evreninin en epik kahramanlarından biri. Beyaz ekranı hak ediyor.

Kim Oynar?: Emily Blunt. Blunt Salmon Fishing in the Yemen, Devil Wears Prada gibi filmlerde oyunculuk mahiretlerini konuşturmuştu zaten. Looper ve Edge of Tomorrow sağ olsun, geek kültürüne hitap eden filmlere de uzak değil. Tom Cruise ile çektiği Edge of Tomorrow’da, tam manasıyla bir aksiyon yıldızı olabileceğini de kanıtladı. Bizce rol için her gereksinimi karşılıyor.

 

2. Aquaman

Aquaman - Garrett Hedlund

Neden Filmi Çekilmeli: Süper kahraman filmleri, bambaşka film janrlarına ait olabiliyorlar. Bunu en iyi Marvel sinematik evreni kanıtladı. ICaptain America casus filmi, Thor fantastik bir eser, Guardians of the Galaxy ise Flash Gordon/Star Wars ayarında bir uzay serüveni. Tüm bunların arasında Aquaman gibisi yok. Aquaman, diğer tüm süper kahramanların aksine, başıboş dolanan bir suç avcısı değil. O bir kral ve bu görevi de ifa etmek zorunda.

Kim Oynar?: Garrett Hedlund. Hedlund gözümüze ilk Troy ile takılmıştı, sonradan da Eragon ve özellikle Tron: Legacy’deki rolleriyle ismini iyice duyurdu. Seneye Peter Pan’in yeni bir uyarlamasında Kaptan Hook’u oynayacak. Bizce hem fiziksel, hem de karakter olarak Arthur Curry’nin ikilemini yansıtmaya çok müsait bir aktör. Orijin hikayesine yakışacaktır.

 

3. Morbius

Morbius - Cillian Murphy

Neden Filmi Çekilmeli: Spider-Man külliyatının en ilginç karakterlerinden biri Morbius. 90’larda yayınlanan çizgi romanın hayranları, Morbius’u çok net hatırlayacaklardır. Kaza sonucu vampire dönüşen ve sadece suçluların kanını emmeye ant içen Morbius, hâla ateşi sönmemiş vampir trendinden alıp başını gidebilecek denli enteresan bir karakter. Filmi çekilmesi için bir de finanssal bir sebep var. Morbius, hakları Sony’nin elinde bulunan nadir kahramanlardan biri. Sony fırsatı tepmek istemeyecektir.

Kim Oynar?: Cillian Murphy. Murphy zaten bir süper kahraman filminde, muhteşem bir performans sergiledi. Batman Begins’deki Scarecrow rolü, filmin en ilgi çekici yönlerinden biriydi. Dahası, Murphy kendini kanıtlamış bir aktör olarak, insanların Morbius’a bakıp “ulan yine mi vampir” demelerini engelleyecektir.

 

4. Nova

Nova - Iwan Rheon

Neden Filmi Çekilmeli: Guardians of the Galaxy’nin oyuncu kadrosundan biliyoruz ki Marvel o filmle Nova Corps konseptini izleyicilerle tanıştıracak. Özünde Green Lantern + Spider-Man olan Nova’nın filmi gelmesi bir anlamda kaçınılmaz anlayacağınız. Üstelik Guardians tutarsa, Marvel’ın önünde yepyeni bir “uzay süper kahramanları” kulvarı açılacak. Ana üçlü Thor, Iron Man ve Cap’in kontratları bittikten sonra yeni süper kahramanlar ekleyecek olan Marvel’a Nova mantıklı bir karar olarak gelmeli.

Kim Oynar?: Iwan Rheon. Önce Misfits’te, sonra da Game of Thrones’da karşımıza çıkan Iwan Rheon’un ne derece yetenekli olduğunu herhalde kimse tartışmıyordur, değil mi? Kendisi zaten Misfits’te güçleriyle baş etmekte zorlanan bir süper kahramanı oynamıştı. Nova’da onun biraz daha insancıl tarafını yansıtabileceğine hiç şüphemiz yok.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.