5. She-Hulk

She-Hulk Angie Harmon

Neden Filmi Çekilmeli: She-Hulk, talihsiz derecede ucuz ismi dışında, Marvel evreninin en ilginç karakterlerinden biri bir kere. Fakat tek filmi hak eden tarafı bu değil. Birincisi, Captain Marvel’da dediğimiz gibi Marvel’ın bir kadın süper kahraman filmine ihtiyacı var. İkincisi, Marvel Hulk’a dair oluşan sevgiden de faydalanmak istiyor. Fakat önceki tecrübelerden biliyor ki, Hulk uzun metrajı, çok belli sebeplerden tek başına kaldıramıyor. She-Hulk’ta o belli sebeplerin hiçbiri yok. Bir kere Jen, She-Hulk formunda bilincini koruyabiliyor, yani artık sıkan o “kendimi kontrol edemiyorum, ühü” travmasını silip atmanıza olanak tanıyor. Hulk’tan güzel film çıkmamasının tüm sebepleri yok, ama Hulk’ın Avengers’ta çok eğlenceli olmasının tüm sebepleri yerinde anlayacağınız.

Kim Oynar?: Angie Harmon. Rizzoli & Isles’tan tanıdığımız Harmon, rolü çok istediğini zaten dağlara taşlara duyurdu. Dürüst olmak gerekirse çizgi roman hayranı insanlar olarak Harmon’ın role gösterdiği ilgi de hoşumuza gitmiyor değil. Fiziksel olarak müsait olduğu da su götürmez bir gerçek.

 

6. Black Canary

Black Canary - Yvonne Strahovski

Neden Filmi Çekilmeli: Black Canary, DC tarihinin en popüler kadın karakterlerinden biri. Captain Marvel ve She-Hulk için söylediğimiz her şey, Canary için de geçerli, fakat bu ikilinin aksine Black Canary şöyle karanlık, ayakları yere basan bir filme çok daha müsait bir karakter. Doğru yönetmen ve doğru senaristin elinde, içinden adeta bir dişi Dark Knight çıkabilir. Hem Arrow’da zaten girizgahı da yapıldı, ufaktan bir hayran kitlesi de var. Sinema ekranına çok yakışır gerçekten.

Kim Oynar?: Yvonne Strahovski. Şimdi eldeki verilere bir bakalım. Strahovski, hem Chuck, hem de Dexter’dan biliyoruz ki oyunculuk yeteneği konusunda eksiği olan bir kadın değil. Bunun üzerine, herhalde herkesin güzelliği ve karizması üzerine mutabık olabileceği nadir oyunculardan. Bugüne kadar da hiçbir rolünde yardıma muhtaç kadın performansı da göstermedi, ne Sarah, ne Hannah ne de Miranda olarak.

 

7. Nightwing

Nightwing - Liam Hemsworth

Neden Filmi Çekilmeli: Daha önce DC evreninin yapması gereken şeyleri sıralarken, solo bir Batman filmi çekmemeleri gerektiği fikrini belirtmiştik. Bunun sebebi, Nolan filmlerinin henüz çok taze olduğu ve yeni çıkan film ne kadar güzel olursa olsun, Nolan filmlerinin gölgesinde hayatına başlayacağı gerçeğiydi. Fakat yine de ortada şöyle bir gerçek var ki, Nolan tadında bir Batman filmine talep de yüksek… İşte bu ikilemden stüdyoyu bir Nightwing filmi kurtarır. Batman değil, ama aslen Batman.

Kim Oynar?: Liam Hemsworth. Joseph Gordon-Levitt aslında The Dark Knight Rises’da bir nevi o rolün girizgahını yaptı ama onunla devam edecekler mi emin değiliz. Olursa adayımız tabii ki odur, fakat olmazsa, Thor’un küçük kardeşinin de role çok müsait olduğu kanaatindeyiz. Hem fiziksel, hem de yetenek olarak.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.