Daha önce Marvel, DC ayırt etmeden filmi çekilmesi gereken, bizce role çok yakışacak oyuncuları da yanına iliştirivermiştik. Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama o listede hiç X-Men karakteri yoktu. X-Men seneler içerisinde o kadar fazla değişik üyeye sahip oldu ki, mutantların sayısı Marvel evreninde öylesine arttı ki bir noktada kıyım yapmak gerekli oldu. Çığırından çıkmış rakam, 198’e düşürüldü ama yine de fayda etmedi. Hâlâ sayamayacağınız kadar mutant var çizgi romanlarda.

Filmler de bu geniş havuzdan bol bol faydalandı tabii ki. Fakat bize göre, tam manasıyla bir randıman alamadılar. Şu aşağıdaki 8 mutant, bizce ilerideki filmlerde bir veya öteki şekilde kendine yer bulmalı. Hepsi çok ilginç karakterler ve büyük ekranda onları görmek, film serisini de zenginleştirecektir. Aslen yanlarına oyuncu önerisi falan yapmayacaktık, fakat geçen listede tercihlerimizi çok beğendiniz, biz de bir defa daha şansımızı deneyelim istedik. Varsa başka öneriniz, atladığımıza inandığınız X-Men karakterleri fikirleriniz, yorumlarda yazın. Başlıyoruz!

 

8. Fantomex

Fantomex - Tom Hardy

Fantomex, X-Men külliyatının yeni karakterlerinden. Fakat kısa süre içerisinde hayranların favorisi olmayı başardı. Çocukluğumuzda çizgi filmi X-Men ile birlikte FOX Kids’de dönen Diabolik karakterinden esinlenilmiş Fantomex’de biraz noir, biraz da James Bond tadı dahi var. Renkli bir karakter yani anlayacağınız. Biz yansıtsa yansıtsa o saf karizmayı Tom Hardy yansıtır diye düşündük, o sebepten Fantomex’in yanına direkt Hardy’yi yazdık. Yoksa valla Bane’den sonra maskeli adam deyince gözümüzün önüne Hardy geldiğinden değil.

 

7. Cannonball

Cannonball - Ryan McPartlin

Jet hızında uçan Cannonball, X-Men serisine net olarak bir şey getirir: Mutant it dalaşı ihtimali. First Class’te Banshee ile harika bir uçan mutant dövüşü potansiyeli biraz harcandı. Ama zaten Banshee, ses dalgaları sayesinde sadece havalanabilen bir karakter. Cannonball ise baya havai fişek gibi uçuyor. Aynı Gambit gibi, Cannonball da yöresinin çocuğudur, Kentucky’yi gururla temsil eder. Onu oynayacak aktörün biraz oturaklı, biraz da yakışıklı olması lazımdı. Bizim de aklımıza Chuck’taki Ryan McPartlin geldi. Bizce fiziksel olarak role çok uygun. Karakter olarak da rahatça kotaracaktır.

 

6. Pixie

Pixie - Sophie Evans

Belki de X-Men evreninin en hakkı yenmiş karakterlerinden biri Pixie olabilir. Bilmiyorum, belki sadece bana öyle geliyordur; ne de olsa yan karakterlikten ön safhalara çıkması için en azından yaratıcı tarafta birilerinin hakkını vermesi gerekiyor, değil mi? Her halükarda Pixie genel olarak ekibin maskotu gibi görünür dışarıdan. Ama aslında sihir kullanımıyla, Souldagger’ıyla baya baya esaslı da bir karakterdir. Kendisinin Galli orijini çizgi romanlarda çok ön plana çıktığından, onu oynayacak aktrisin de Galli olması şart bizim gözümüzde. Bu yüzden West End’deki Wizard of Oz başrolüyle parlayan Sophie Evans bizce rol için mükemmel. Hem Galli, hem yetenekli, hem de kariyeri yükselişte…

 

5. Dust

Dust - Nazanin Boniadi

X-Men’in en büyük özelliklerinden biri, kelimenin tam manasıyla beynelmilel olmasıdır herhalde. Diğer tüm süper kahraman ekiplerinin aksine, mutantlık din dil ırk gözetmediği için X-Men ekibinde hep bambaşka diyarlardan üyeler bulunur. Dust da işte X-Men’in uluslararası konseyinde, Orta Doğu’yu temsilen oradadır. Fakat bizim filmde görmek istememizin sebebi bu değil. Sebep, elini sallasan telepat, telekinetik ve iyileştirme gücüne sahip mutanta çarptığın X-Men’ler arasında Dust’ın gücünün çok eşsiz ve görsel olarak çekici olması. Bizce How I Met Your Mother ve Homeland’de iki çok farklı karakteri oynayarak yeteneğini kanıtlayan Nazanin Boniadi işte bu eşsiz güç ve eşsiz karakteri çok güzel yansıtır. Yakışır da.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.