4. Nick Fury Avrupa’ya gitti, Maria Hill Stark Industries’e giriyor

Maria-Hill

Filmin sonunda Nick Fury’yi ölü taklidi yapıp, Avrupa’da HYDRA’nın peşinde koşma kararı alırken gördük. Maria Hill de en son Stark Industries’de yalan testine giriyordu. Eğer Stark SHIELD’ın yerini alacak Avengers bazlı organizasyonun merkezinde olacaksa, belki Maria Hill o organizasyonun yönetimini ele alacaktır. Ne de olsa Coulson ile beraber HYDRA olmayan en yüksek seviyeli SHIELD ajanı o. Hill Civil War sırasında SHIELD’ı yönetiyordu bildiğiniz gibi ve Captain America’nın gidip kendi alternatif Avengers’ını kurmasının arkasındaki en önemli sebeplerden biri de Hill’in tavırlarıydı. O sırada Fury neredeydi? Çok uzaklardan, Cap’i desteklemekteydi gizli gizli.

 

5. Winter Soldier

death of captain america

Bu zaten çok bariz. Bucky’nin Winter Soldier olduğu alenen ortada bir şeydi. Fakat bizim için, bütün parçaların yan yana gelip, ileriye dönük işaret etitkleri şey çok önemliydi. Ed Brubaker’ın yarattığı Winter Soldier karakteri, bildiğimiz gibi Bucky ve aynen bu şekilde önce beyni yıkanmış vaziyette geziyor, sonra da Captain America’nın kostümünü devralıyor. Filmden şu yukarıda gösterdiğimiz sahne, bunun görsel olarak altının çizilmesi, fakat daha da önemlisi Winter Soldier’ı oynayan Sebastian Stan’in Marvel’la dokuz filmlik kontrat yaptığı gerçeği. Stan’in bundan sonra oynayacağı 7 filmi var. Cap’i oynayan Chris Evans’ın kontratı ise altı filmlik, bunun üçü (Cap 1, Cap 2, Avengers) şimdiden bitti, an itibariyle dördüncüsü de (Avengers 2) çekiliyor. Yani muhtemelen Captain America 3 ve Avengers 3 ile birlikte Evans’ın kontratı dolacak, kendi beyanlarına bakılırsa yenilemek de istemiyor…

 

6. Rumlow / Crossbones

crossbones

Bir başka mühim Brubaker karakteri, Crossbones da filmde karşımıza çıkıyor. İlk önce sadece ismini bildiğimiz Rumlow’un Crossbones olarak Cap 3’te karşımıza çıkacağı ayan beyan ortada. Sadece yukarıdaki gibi ufak kostüm ipuçlarıyla değil, filmin sonunda ambulansa bindirilirken bandajların çarpı şeklinde sarılmış olması ve suratının deforme olduğu gerçeği de bizi buna ikna ediyor.

 

7. Sharon Carter

sharon carter

Ve tabii ki, Sharon Carter. Film boyunca Cap’in hafif hafif flörtleştiği kızın ismi en sonunda Black Widow tarafından telaffuz ediliyor: Sharon. Çizgi roman okuyucuları Sharon’ın Captain America ile inişli çıkışlı bir aşk hikayesi olduğunu biliyorlar tabii ki. Bildikleri bir şey daha var. Sharon, Crossbones ile birlikte Captain America’nın ölümüne sebep olan karakter. O sırada da Red Skull tarafından zihni kontrol edilmekte. Sanıyorum Captain America 2’nin sonunda zihin kontrolüne olanak tanıyan bir aparat görmüştük ama?..

Evet, bizce aynen böyle olacak. Hatta “bizce”si bile yok, bundan sonra kesinlikle gidişat bu. Avengers 3’ten sonra Captain America Hakk’ın rahmetine kavuşacak. Tetiği belki Crossbones, belki Sharon çeker, bilmiyoruz. Ama en nihayetinde Sebastian Stan’in uzun kontratı, Marvel’ın niyetinin titri Bucky’nin devralması olduğunu şüpheye yer bırakmayacak denli net bir şekilde kanıtlıyor. Brubaker’in hikayesi ekrana taşınacak, Steve Rogers ölecek ve bundan sonra kalkanı Bucky Barnes taşıyacak.

Geekyapar olarak resmi tahminimiz budur.

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.