Ben10, Powerpuff Girls, Samurai Jack, Dexter’s Laboratory, Ed, Edd ve Eddy‘nin Aku, Vilgax, Mandark ve Mojo Jojo‘ya karşı kapışmasını hayal edebilir misiniz? Hım? Edemiyorsanız size hemen bir dal Super Secret Crisis War verelim.

super-secret-crisis-war

Aynen öyle, altı sayılık bu çizgi roman serisi Cartoon Network‘ün tüm epik elemanlarını bir araya getirip, (ismini de aldığını) Crisis olayı gibi dünyanın iyiliği (öteki taraf için, kötülüğü) için kapıştırıyor. CN bu kısıtlı seriyi önemli buluyor olacak ki önemli bir kişiye vermiş. Superman: The Man of Steel‘ı yapan ve 80 sayı boyunca yapmaya devam eden Louise Simonson serinin yazarlığını üstlenecek. Simonson’un CV’si de zaten göz kamaştırıyor. Mesela biz kendisinin Steel‘ın yaratıcısı olduğunu bilmiyorduk.

Simonson’un yazacağı seriyi Powerpuff Girls’den Derek Charm çizecek. Varyant kapaklar da My Little Pony çizeri Katie Cook tarafından yapılacaklar. Piyasaya çıkışı Haziran ayında olacak, Temmuz ayında da aralarında Codename: Kids Next Door, Cow and Chicken ve Johnny Bravo‘nun bulunduğu beş çizgi roman da bir sayıyla Super Secret Crisis War‘a katılacak.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.