5. Hulk: Ondan güçlüsü yoktur!

Fiziksel olarak dövmediği şey kaldı mı? Planet Hulk`ta, Skaar`a ilk geçtiğinde gücü azalır ve kısıtlanır. World War Hulk`ta Sentry ile ucu ucuna dövüşür ve bunlar akılda kalır. Zeus tarafından fiziksel dövüşte dayak yer ve fanları buna ciddi şekilde ayar olur.

Sümsüğü gömdümmüydü…

 

6. Juggernaut: Zarar görmez!

Diğerleri kadar popüler değil ancak çok iyi bir örnek olabilir. Juggernaut hiç bir şeyden zarar görmez. Ancak Marvel`in Onslaught serilerinin başında baygın olarak bulunur. Buradan da dersin ki “ula bu adamı kim ya da ne bu hale getirdi?” Böylece Onslaught serisi çok sağlam bir şekilde hikayeye başlar. Juggernaut temasının hafifçe sarsılması durumu bile ne kadar iddialı bir düşmanın ortaya çıktığını göstermeye yeter…

O son birayı içmeyecektin Kamil

 

7. Iron Man: Teknolojik üstünlüğü vardır!

Zırhının daima daha üst versiyonu vardır, sen bir teknoloji kullanırsan bir şekilde karşılığını bulur ya da daha iyisini kullanır. Extremis`te biyolojik olarak “human weapon” olan adama karşı teknolojik “human weapon” olarak kazanamaz ve ölümün kıyısına yaklaşır.

Kağıt kesiği onlar…

 

8. Captain America: Doğru kararı verir, ahlaki pusula gibidir!

Civil War`de haklı olup olmadığını biraz sarstılar. Hatta doğrudan Iron Man`in  “O bu defa hatalı Tigra, bana güven!” dediğine şahit oluruz. Bu replik bile tek başına Captain America temasını sarsıp dramatik etki yaratmaya yönelik bir eylemdir.

Jennifer tatlım, poponu az çeksen de sahneyi görsek?

 

9. Human Torch: Olayları hafife alır, ciddiyetsiz ve eğlencelidir!

Johhny, biraz şımarık, biraz havai, çokca da çekici bir genç. Çabuk atarlanabilir ancak her zaman yüzünde bu ifadeyi görmez, başkaları için kolaylıkla kendini tehlikeye attığına şahit olmazsınız. Hickman`ın yazdığı yakın dönem serilerinde, diğerlerini kurtarmak için kendini negatif bölgeye kilitler. Eh bu kadar belirgin bir tema değişikliği karşılığını alır ve Johhny ölür… (aynı tema Iceman için de geçerlidir)

Haaayıııırrrr, broooo brooo!

 

Geri kalanları sayfa sayfa örneklemeye gerek yok. Ancak temalar orada duruyor, diğer örnekleri de incelediğinizde ve aklınıza gelen sayılarla karşılaştırıldığında bunların önemini fark edeceksiniz. Bunları bazısı fiziksel, bazıları mental olabilir. Aklınıza gelen diğer temaları da lütfen siz yorumlarda ekleyiniz.

  • Flash: Hız
  • Joker: Kaos
  • Reed Richards / Lex Luthor: Zeka
  • Cyclops: Liderlik
  • Hawkeye/Green Arrow/Bullseye : Hedefi vurma, isabet oranı
  • Deadpool: Delilik
  • Silver Surfer/Black Bolt: Asalet
  • Beast/Thing/Prof.X : Ahlak, iyi insan olmak

 

1 2
Yazar

Bık bık bık bık, bık bık : Bık - bık bık bık? Bık - bık bık... Bık - BIK!!! Bık - Bık, bık, bık, bık bık...

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.