Marvel’ın film departmanı Pazar günü konuşacak, o zaman bombalar patlayacak; fakat an itibariyle dünyanın tepesinde olan Marvel’ın televizyon departmanı geçtiğimiz gece panelini yaptı bile. Her ne kadar biraz Netflix dizilerinden de bilgi beklesek de, panelin odak noktası Agents of SHIELD ve Agent Carter dizileriydi. Anlaşılan Daredevil başta olmak üzere diğer diziler Luke Cage, Jessica Jones ve Iron Fist henüz tam olarak hazır değiller.

Agent Carter’a az sonra değineceğiz, fakat Agents of SHIELD hakkında öğrendiğimiz şeylere değinmeden olmazdı. Beş tane çok bomba bilgi öğrendik ki, buyurun, sizlerle paylaşmak isteriz!

 

1. Lucy Lawless’ın Karakteri Belli Oldu

494_1lucy_lawless_film_noir

Lucy Lawless’ın diziye katılacağını bir iki gün önce haber geçmiştik zaten. Lawless’ın karakteri ise şimdi belli oldu. Isabelle Hartley isminde, emektar ve tehlikeli bir SHIELD ajanını canlandıracak. ComingSoon kendince bir teori ortaya atıp, Isabelle’in Victoria Hand ile ilişkisi olabileceğini tahmin etmiş. Biz bu teoriyi mantıklı buluyoruz. Hand Marvel çizgi romanlarında eşcinsel olduğu bilinen bir karakter, geçen sezon da dizide önemli bir yer tutuyordu. Hartley için ilginç bir motivasyon yaratabilir.

 

2. Diziye Yeni İki Eklenti Daha Var

ReedDiamond

İngiliz oyuncu Nick Blood, Lance Hunter isminde bir karakteri canlandıracak. Çizgi romanlarda Hunter bir nevi İngiliz SHIELD’ı olan STRIKE’ın başı. Fakat sanırız dizide biraz farklı olacak, zira yapımcılar kendisini “paralı asker” olarak tanımladılar. Dollhouse’tan tanıyor olabileceğiniz Reed Diamonds ise kötü bir karakter olarak diziye eklenecek: Daniel Whitehall, nam-ı değer Kraken. Kendisi bir HYDRA ajanı. Tahminimiz, Hunter’ın karakteri Skye’a yeni romantik opsiyon olarak eklenecektir. Hazır Ward başka işlerle meşgul…

 

3. Yaka Kartında İlginç Şeyler Var

10127083_hi

Hem paneldeki konuşmacılar; yani dizinin yaratıcıları ve başrol oyuncuları; hem de çıkan videolar ve fragmanlarda bir şeyin altı çizildi: Yaka kartı. Dizinin izleyicileri geçen sezon Agent Koenig karakterinin bu yaka kartları konusunda gereksiz bir derecede ısrarcı olduğunu hatırlayacaktır. Yapımcılar bu ısrarın arkasında başka bir sebep olduğunu belirtiler. Tabii, bir de sezon finalinde ortaya çıkan bir gerçek var bu kartlarla ilgili ki, o da en bomba diğer haberle ikinci sayfada…

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.