Agents of SHIELD’a değindik, o zaman bir de Agent Carter yapmak lazım değil mi? Takip etmeyenler için önceden bildiklerimizi sıralayalım. Dizi Captain America’da tanıştığımız, sonra da bir kısa filmi çekilen Peggy Carter karakterini anlatacak. SHIELD’ın kurucularından ve ilk direktörlerinden olan Carter’ın dizisi, Agents Of SHIELD mola verdiğinde yayınlanacak, böylece iki diziyi de aralıksız izleyip, kıştan yaza kadar non-stop Marvel festivali yaşayacağız. Başrolde karakteri hem Cap 1, hem de Cap 2’de canlandırmış Hayley Atwell olacak.

Bunlar önceden bildiklerimizdi. Peki yeni öğrendiklerimiz? Onlar da şu şekilde. Buyurun!

 

1. İlk Dört Bölümün Yönetmenleri Belli, Ve Marvel Helallik Doğru İş Yapmış

joeanthonyrusso

Agents of SHIELD’ın ilk bölümünü anımsayacaksınız Joss Whedon yönetmişti. Diziyi bir nevi sağlam start için hazırlama yöntemiydi bu, iyi de olmuştu. Marvel benzer bir şeyi Agent Carter için de yapacak ama, sadece bir bölümlük değil. İlk bölüm, Agent Carter kısa filmini yöneten Louis D’Esposito tarafından yönetilecek. İkinci ve üçüncü bölümü geçen bahar aylarında çıkıp, bol övgü alan Captain America: The Winter Soldier’ı yöneten Joe ve Anthony Russo yönetecekler. Dördüncü bölümü ise ilk Cap filmini yöneten Joe Johnston çevirecek. Anlayacağınız, Agent Carter bir dönem sağlam ellerde kalacak.

 

2. Dominic Cooper Mümkün, Ama Kesin Değil

howard stark dominic cooper

Cap filmlerinde ve kısa filmlerde Howard Stark’ın gençliğini canlandıran, olumlu eleştiriler de toplayan Dominic Cooper’ın bu rolü Agent Carter’da da oynayıp oynamayacağı merak konusuydu. Ne de olsa Howard Stark, SHIELD’ın kurucularından biri. Ondan mütevellit, bu soru ilk telaffuz edilen şeylerden biriydi. Cevap, “çok isteriz ama mümkün mü bilmiyoruz” şeklinde oldu. Anladığımız kadarıyla iki tarafta da negatif bir durum yok, olay sadece Cooper’ın takvimini ayarlamasına bakıyor. Tam zamanlı olmasa da, bir iki bölüm olacağı bizce kesin gibi.

 

3. Dizinin Geçeceği Tarih Belli Oldu

agent carter 1946

Agent Carter kısa filmi, Atwell’İn karakterinin SHIELD’ın başına geçmesiyle sonlanmıştı. Howard Stark’ın kuruluşunda yardımcı olduğu SHIELD’da oynadığı kritik rol, Cap 2’de de vurgulanmıştı. Dizi işte bu dönemi anlatacak. 1946 senesinde geçecek dizi, tarihi referanslarla Agents of SHIELD’a da bağlanacak.

 

4. Ve Tabii, Dizinin Çıkış Tarihi..

agent carter logo

Bu konuda daha önce elimizde çok net bir şey yoktu; Allah için, şimdi de yok. Sadece Agents of SHIELD’ın mola verdiğinde yayınlanacağını biliyorduk ki, bu tarih belli değildi. Şimdi en azından belirli bir dönemi eleyebiliriz, zira dizi startını 2015 senesinde alacak. Yani Ocak ayından önce Agent Carter haram bizlere. Bizim tahminimiz, Ocak sonu gibi başlayacak, Mart’a kadar sürecektir. Ondan sonra SHIELD sazı alıp, sezon finaline kadar yürür Nisan-Mayıs aylarında…

 

Ne diyorsunuz? Heyecanlı mısınız Agents için? Yorumlarınızı aşağıda belirtin!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.