DC’nin Ağustos ayı için yayınlayacağı çizgi romanların planları, programları belli olunca, ortaya ilginç bir bilgi çıkmış oldu. Bizim Comicbook.com’dan gördüğümüz habere göre, DC Comics New 52 ile başlayan serilerinden altısına Ağustos ayında final yapacak. Bu serilerin “son sayılarının” yaz sonunda yayınlanacağı bilgisi kesin, resmi bir bilgi, fakat sonrasında o karakterlerle neler yapılacağı haliyle bilinmiyor. Şimdilik, anlayabildiğimiz kadarıyla bu rakam sadece altıyla sınırlı, Ağustos ayından sonra ne olacağını ise bilmiyoruz.

İptal edilen serilerin başını Birds of Prey çekmekte. 1996’dan beri kesintisiz yayında olan Birds of Prey’in iptali pek çok kişiye garip gelse de, meseleye az sonra açıklık getireceğimizden diğer işlere de hemen değinelim. Birds of Prey’in haricinde, Ağustos’ta “son sayılarıyla” karşımıza çıkacak olan işler iki Trinity of Sin serisi, Phantom Stranger ve Pandora, Palmiotti’nin başarılı All-Star Western serisi, Superboy ve Batwing. Bu altı serinin finali aynı ay içerisinde yapılacak, fakat tam tarihleri ve sıralamayı bilmiyoruz.

3518998-bop_cv0

Fakat buradaki mesele şu, DC geçtiğimiz zamanlarda bunu Suicide Squad’da da yapmıştı. Marvel bunu çok uzun süredir yapıyor. Pek de yolunda gitmeyen, satışları türbülansa girmiş, başına yeni bir yaratıcı ekip getirilecek serileri iptal edip, hemen bir süre sonra yeni bir #1 sayısıyla karşımıza çıkıyorlar. Bu dediğimizin Trinity of Sin serileri ve All-Star Western için geçerli olmayabileceği kanaatindeyiz, fakat Birds of Prey, Superboy ve Batwing bize sorarsanız Ekim, Kasım ayları gibi, Future’s End event’inden sonra tekrar #1 sayılarıyla karşımıza çıkarlar.

Tabii bir de şöyle bir durum var, All-Star Western haricinde bu serilerin hepsinin özel Future’s End bölümleri Eylül ayında yayınlanacak. Belki de bu beşli, Future’s End olayları sonrası öyküsel olarak başka bir yöne gidecek ve gerçekten de yeni #1 sayılarını hak edecek radikal değişiklikler yaşayacaklar. Kim bilir? Her halükarda Future’s End’i merakla bekliyoruz zaten. Bakalım DC evreni Eylül’den sonra nasıl bir şekle gelecek.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.