Malum, günümüzün modası selfie’ler. Günümüzün modası diyorum zira aslen yıllardır (net olmak gerekirse insanoğlu eline fotoğraf makinesi, hatta resim fırçası aldığından beri) var olan bir şey, bir anda yeni icat edilmiş gibi ortaya atıldı, ismi konuldu, hatta yerelleştirme çabalarına dahi girildi. Üzerine şarkıların yapıldığı, insanların uğruna cephe aldığı (“niye bu kadar selfie çekiyorsun abi”) bir mesele oldu bu. Neyse, ne diyorduk? Evet, günümüzün modası selfie’ler.

DC Comics de bu modaya uymak istemiş, tanıdığımız ve sevdiğimiz çizgi roman karakterlerini selfie çekerken belgelemiş. Peki bunu kuytu köşe bir internet sitesine mi koyacaklar? Hayır. Öyle kendilerince internetten yayınlayıp viral komikli görüntü muamelesi yapacaklar? Hayır. Bu DC Comics’in gelecek haftalarda çıkacak sayılarının varyant kapakları. Çizgi romanları pek bilmeyenler için şöyle özetleyelim, varyant kapaklar, bir nevi çizgi romanların alternatif kapaklarıdır. Basbaya sayının içerisinde basılır, iç sayfalarda yer alırlar. Yani DC bu selfie meselesini baya özümsemiş anlayacağınız.

Biz her birini aşağıya koyduk. Hemen hemen hepsini Newsarama’da gördüğümüzü de not etmek gerek. Ne diyorsunuz? Olmuşlar mı?

 

Alfred BatmanSupermanSuperman and BatmanCatwomanFlashGreen LanternHarley Quinn

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.