Green Lantern

Green Lantern

İnsanın aklına kapşonlu Hal Jordan görünce ister istemez Spectre geliyor elbette. Ama burada daha “sokak tipi” bir ceket var. Ayrıca yüzük gitmiş, yerine Gauntlet gelmiş. Burada da yukarıda ipucunu verdiğimiz sorun baş gösteriyor. Yani bu poz o kadar 90’lardan kalma bir “cool” anlayışıyla çizilmiş ki… Kapşon, eldiven, o göz kısılı bakış falan. Maşallahlık resmen. Çok bir sorunum yok, ama çok etkileyici olmadığı da aşikar.

 

Harley Quinn

Harley Quinn

Harley Quinn’in tasarımı konusunda bir rahat edemediler. O kadar fazla değişiklik oldu ki, şu an çift renkli ve beli açıkta bırakan herhangi bir şey çizsen, Harley Quinn kostümü der bilmeyen. Burada da renkleri değiştirmişler, ayaklara ponpon eklemişler ve kostüme dizlik ve omuzluk koymuşlar. Çok da fena değil. Green Lantern gibi eski kafalı olma dezavantajına sahip olmadığından, biraz “görece iyi” kategorisine geçiyor.

 

Robin

Robin

Şimdi burada duruma özgü bir kıyafet mi var, yoksa küçükefendi Wayne artık böyle mi gezecek bilemiyorum. Eldiven ve çizmeler biraz duruma özel olduğuna işaret etmekte kostümün. Fakat umarım genel konsepti daimi tutarlar; zira tüm bu yeniden tasarlamalar içerisinde Robin’inki en sevdiğim ikinci oldu. Hatta iddialı konuşayım, düz Robin’ler arasında gelmiş geçmiş en sevdiğim kostüm olabilir.

 

Starfire

Starfire

Starfire yıllarca abesle iştigal bir kostüme sahip olmasıyla bilindi. Gerçekten de mantık dışı, en ergen ıslak rüyalardan fırlamış bir kostümü vardı Starfire’ın, hani o şekilde al porno setine koy kimse “bu nereden çıktı” demez. Convergence sonrası kendisinin de kostümünü değiştirmişler. Tabii ki ablamız tesettüre girmemiş, ama en azından daha makul bir durum var ortada. Şahsen beğendim.

 

Superman

Superman

Bu kimin fikri idiyse terk etsin DC’yi. Şu an. Gerçekten. Superman’e asker traşı yapmayı geçtim; yıllar öncesinin Superboy kostümünü “aha yeni” diye çıkartmayı kim akıl etti Allah aşkına. Siyah bot, siyah kot pantolon, mavi tişört üzerine siyah Superman logosu. Bravo DC! Çok yenilik, üf cool, nasıl modern. Tebrikler!

 

Wonder Woman

Wonder Woman

Ama neyse ki tümden rezalete imza atmamış DC. Straczysnki’nin pantolonlu Wonder Woman’ına hasta olan bir insan olarak Diana’nın tekrar eteği bırakmış olmasına çok sevindim. Önce bu benim görüşümü mü gölgeliyor diye şüpheye düştüm ama, yok yok baya her şekliyle muhteşem bir kostüm bu. Bir kere, Diana’yı bir heykel gibi değil; bir süper kahraman gibi de değil; bir savaşçı gibi gösteriyor. Olması gereken de bu. Superman, Batman, Green Lantern; bunlar süper kahramandır ve kostüm giyerler. Diana ise bir savaşçıdır, o yüzden böyle zırh-vari şeyler giymesi daha makbuldür. Baya takdir ettim.

Siz ne diyorsunuz?

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

22 Yorum

 1. Superman, Wolverine olmuş ya la. Yeni kostüm değilde kostümünü evde unutmuş ve bu da kendisinde biraz sinir yapmış gibi bir izlenimi var. Olmamış diyorum.

  Wonder Woman’ın önceki kostümüyle (pantalonlu dediğin işte #601) neden devam etmediklerini bir türlü anlamıyorum. Çok güzel duruyodu. Bu kostümü beğenmedim ben. Fazla muhafazakar buldum. 🙂

  Starfire’ın kapağına bakınca ondan yeni bir Supergirl yaratmaya çalıştıkları izlenimi doğdu. Onun dışında tabii ki önceki kostümü tercih ediyorum (Cinsiyetim gereği 🙂 ) ama buna da ok’yim.

  90’ların çocuğu olduğum içindir belki, Green Lantern’ı beğendim ben. Daha dark, daha hardcore duruyo. Green Lantern’ın bu tarz cool hareketlere ihtiyacı var bence imaj olarak.

  Batman robotu olmamış hakikaten. Daha mekanik, daha teknik birşey istiyolarsa Knightsend kostümüne yakın birşey yapabilirlerdi. Olmamış diyorum.

  Green Arrow’un da dizidekine benzer bi kostüme geçmişlerdi New 52’da. O iyidi bence. Bu pantalon olmamış.

 2. Green Lantern bence mükemmel olmuş. 🙂 Diğerleri ile ilgili her bir söylediğine katılıyorum.

 3. Burkan Yıldıran Cevap ver

  Batman disinda kimse beni ilgilendirmiyor; ama Batman’in kostumunu tek kelimeyle tanimliyorum : IGRENC !! hayir bunu cizene para vermeleri ayri bir facia, kostumun kabul edilmesi falan daha ayri bir facia..berrrrbat otesi bir durum cikmis ortaya..

  not : superman daha da ayri bir sacma olmus : )

 4. Green Lantern ve Wonder Woman baya iyi bence.Red Hood’un da ağzı belli olmuş biraz.

 5. bu geekyaparın Marvel fanboyluğu ve DC ile alıp veremediği nedir yahu bu DC size ne etti?!? vallahi sıkıldım her fırsatta dc yi eleştirmenizden şurda çoğunu eleştirmişsin anlarım da flashın her yerinden şimşek çıkıyor falan diye eleşirmekte biraz zorlama olmuş bence

 6. Ali Yağız Kâni Cevap ver

  superman ve batman hariç beğendim tasarımları, bende bi karakter tasarımcısı olarak açıkçası superman’ e özgü yine pelerinli fakan farklı bi tasarım yapardım. ellerindeki sargılar olmamış. supermansin lan kemiklerin acıycak diyemi korkuyosun elin kan olmasın diyemi korkuyosun. kot pantolon t-shirt evet modern ama superman’e giden bi modernlik değil.

  batman ise bilmiyorum ben tamamen bir batman fan boyum. açıkçası o siyah pelerin ve maskesi yerine hiç birşeyi değişmem. ayriyetten hadi zırh yaptın ama “batman silah kullanmaz!” nokta

 7. Ali Yağız Kâni Cevap ver

  not 2 : fark ettiyseniz batmanin sırtında kırmızı ve mavi 2 tane yer var, mavi ve kırmızı nedir polis? batman büyük olasılıkla offical hardcore bi polis olucak gibi robocop kafası. umarım olmaz

 8. ben Superman’i beğendim aslında, yani güzel bir hikaye ile bağlarlarsa bir sorun olacağını sanmıyorum

 9. Diana’nın kostümündeki wrist blade’ler gereksiz olmuş, yine de en iyi tasarım ona ait kesinlikle.

 10. Hoşuma giden tek tasarım Wonder Woman’ın. Umarım geçici bir değişiklik olur şu kostümler.

 11. ben starfire ın arkasındaki shaggy i anlamadım scooby doo serisiyle birleşiyor sanırım =)

 12. Mustafa Bayraktar Cevap ver

  Sanırım bu kostümlerin her birinin bir hikayesi olacak. Başka açıklaması yok. Superman kostümü yeni değil aslında. New 52 başlangıcında giydiği ile aynı. Bir geriye dönüş olabilir. Batman ise sadece bir robot sanırım.

 13. Batman vs Robin’i izledikten sonra tekrar bu habere baktım. En azından batman ve robin kısmı açıklandı. Spoiler vermek istemiyorum ama kısacası ne Batman’in robot kostümü ne de Robin’in kayak kıyafeti kalıcı kostümleri değil. Robin kostümü geçirceği bir yolculuktan dolayı, Batman’inki ise e artık o kadar para,teknoloji, batmobile varken neden bazı olaylar için robotunun içine girmesin ki kostümü.

 14. Mehmet Kethüda Cevap ver

  WW hariç çöp bunu anladık teker teker anlatmaya gerek yok bir ayar tutturamamış DC.

 15. Audomarus Fridia Cevap ver

  İnternette yabancı forumlarda filan, Batman : Bionic Bunny diye dalga geçmişler. Harbiden de öyle

 16. Audomarus Fridia Cevap ver

  green lantern cool olmuş bence, laf yok. Hem orjinal gauntlet e dönmüşler işte ne güzel

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.