Resmi mi? Nasıl resmi? Daha önceden bu sayfalarda Geekyapmış etiketi altında “Lego’dan Game of Thrones karakterleri”, “Disney prenseslerinin Lego halleri” benzeri yazılar paylaşmışlığımız var, ama onların hepsi hayran çalışması işlerdi. Bu seferkiler öyle değil. Şu aşağıya dizdiğimiz 22 resmin her biri, DC Comics’in Kasım ayında yayınlayacağı çizgi roman sayılarının varyant kapakları. Yani sayıların sonraki özel basımlarında kullanılma ihtimali olan, alternatif kapaklar, konsept çizimler…

DC ve Lego, biraz uzaktan kuzenler aslında. DC Comics’in sahibi çok uzun bir süredir Warner Bros. Filmlerinden, çizgi işlerinden tanıdığımız Warner Bros. da LEGO’nun neredeyse oyuncaklar dışındaki tüm haklarına sahip. Meşhur LEGO oyunlarını yapan Traveller’s Tales de onların, vizyona giren The Lego Movie’nin dağıtım hakları da. Hâl böyle olunca, LEGO Batman 3’ün çıkışını kutlamak için LEGO varyant kapaklar yapmak farz olmuş.

Bize sorarsanız ortaya çıkan iş harikulade. The LEGO Movie’de de boy gösteren Batman, biraz da kendi oyununun kutlanması sebebiyle LEGO’ya en yakışan karakter, ama diğerlerine baktıkça içimizden “ulan bir LEGO DC filmi çıksa çatır çatır izleriz” diye geçirmedik de değil. Yapsana böyle bir şey Warner? LEGO Justice League filmi çıkartsan, o da olmadı en azından animasyon dizisini falan yapsan vallahi çok tutar!

Siz ne diyorsunuz? Aşağıya 22 varyant kapağı yerleştirdik. Favoriniz hangisi? Yorumlarda belirtin!

Action Comics 36Aquaman 36Batgirl 36Batman & Robin 36Batman 36Batman Superman 16Catwoman 36

1 2 3
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.