Black Canary

Black_Canary_dc_comics_d_c_superhero_girl_black_canary______dz_1280x600

Yılların kara kanaryasını unutmadık tabii ki. Sürekli olarak Justice League’in yancısı olarak görmeye alıştığımız Black Canary, Golden Age döneminden beri bizlerle aslında. Black Canary bu bağlamda en az kıyak geçilen karakterlerden diyebilirim. Acilen onunla ilgili bir şeyler görmeliyiz, o kadar fazla malzemesi var ki, buraya yazsam sabaha kadar çıkamam.

Hawkgirl

come-on-make-us-a-hawkgirl-movie-face-the-mace

Hawlman ve Hawkgirl’ü ne kadar biliyorsunuz bilmiyorum fakat kendileri Justice League’in bel kemiğidir. Özellikle Hawkgirl, elindeki topuz ile herkesi döver, uçar, sinirlidir, karizmatiktir ve gerçekten çok ilginç bir arka plan hikayesi vardır. Justice League’e girdiği zaman da Hawkman’i kimsenin iplememesinin sebebi Hawkgirl’ün kesinlikle çok güzel yazılmış bir karakter olması sanırım. Baksanıza, Injustice’de bile Hawkgirl vardı, Hawkman yoktu.

Huntress

huntress

Şimdi yapılmadı diyemem, bundan yıllar önce Birds of Prey isimli bir dizi yapıldı. Amaç adından belli olduğu gibi Birds of Prey’in hikayesi olacaktı.2002’den 2003’E kadar uzanan bir maceraydı ama maalesef devamını göremedi. Huntress, Batman’in öldürmeme kodunu hiçe sayan, oldukça tehlikeli bir karakter. Huntress bu listenin Nightwing’i doğrusu. Bu bir erkekler listesi olsaydı bu listede bu sırada Nightwing olurdu sanırım.

 

Batwoman

batwoman

DC New 52’nin en iyi serisine ve çizimlerine sahip olan, aynı zamanda en başından beri kalbinin sesini dinleyen Kathy Kane, Bruce Wayne’in olamayacağı her şeydi. Belki de bu sebeple bu kadın her zaman Bruce Wayne’den daha iyi bir Batman’dir. Olası bir Batwoman filmi gelsin, Nolan çeksin, onda da Jessica Chastain oynasın; bakın görün bu dediğime karşı çıkacak olan kalıyor mu?

Death

death-sandman_00284906

Vertigo’da teknik olarak bir DC evreni olduğundan burada gayet hile yapıyorum. Endless’lar ile ilgili bir şey yapılacaksa bu kesinlikle Ölüm ile başlamalı. İlk okuduğum andan itibaren inanılmaz aşık olduğum bu karakteri günün birinde sinemada veya dizilerde görürsem gerçekten gam yemem.Oralarda görmesem bile, ölmeden önce göreyim, o da yeter.

1 2
Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

15 Yorum

 1. Sadece küçük bir düzeltme Harley Quinn karakteri 50 yıllık değildir. Ve çok ilginç bir şekilde önce televiyon için Batman Animated Series’te 11 Eylül 1992 tarihinde yaratılmış ve çok beğenilince canon DC evrenine dahil edilmiştir.

 2. Bruce Wayne’den iyi deyince bir gülme geldi pardon. 😀 Diğer türlü iyi bir liste gibi, fakat Harley Quinn genel olarak komedi amaçlı olarak kullanılsa da çok iyi hikayelerinin olduğu olaylar da mevcut. Ayrıca Nolan’ın üslubu çizgi roman dünyasına pek uygun değil. Batman filmleri çok iyiydi diye hemen yapışıyorsunuz ama gerçek Batman’in yakınından geçemezdi bence.

 3. Listede Stargirl’ü aradım. :/ Supergirl iyi güzel karakter ama gel gelelim insanlar tarafından Superman’in çakması olarak tanınıyor. Oysa Stargirl kendi ayakları üzerinde duran bir karakter. Tek eksisi geniş arkaplanı olmaması, daha kendine ait çizgi romanı bile yok. Umarım en azından Supergirl dizisinde konuk oyuncu olarak görürüz. Justice-League-United-2-Spoilers-Supergirl-Ultra-5.jpg

  JLA ve JLU sağ olsun stargirl fanboyu olup çıktım. D:

  • jla konusunda ne düşünüyorsun bcan? okumayı düşünüyorum da. aynı şey JLU için de geçerli

   • Kusura bakma şimdi gördüm. JLA trinity war ve forever evil eventleri için yaratıldığından jl, jl dark ve forever evil sayılarıyla crossover içeriyor. O eventleri okuduysan seni şaşırtacak bir şeyi yok ama sırf martian manhunter ve stargirl arasındaki ilişki için okunur.

    JLU ise JLA’nın bir nevi devamı: JLA JL’ye karşı kurulan bir ekipti, o yüzden her yönüyle zorlama olduğunu hissetiriyordu. JLU ise kendi kendine oluşan bir ekip, her karaktere eşit derecede ağırlık veriliyor. Yine stargirl ve martian manhunter var ama JLA kadar ağırlıkta değil ilişkileri. Şu an zamanlarının bir çoğu uzayda geçiyor. Şahsen Justice League senaryolarını ve ekibini pek sevmeyen biri olarak JLU’ya kanım ısındı. Tavsiye ederim. İlla JLA okuman gerekmiyor, senaryo JLA sonucu ortaya çıkan bir senaryo değil.

 4. Harley 50 yıldır işlenmiyor Harley 1994-95’ten beri aramızda..Hawkgirl New 52 ye bile taşınmadı.. Bleez desen dış kapının mandalı. Hawkgirl ile Hawkman asla JLA’in bel kemiği olmadılar.. Hawkman JSA’in bel kemği olmuştur. Hawkgirl ise arada gidip gelmiştir. Yani bilgiler feci yanlış. Bir DC Comics hayranı olarak. Bu başlığı yazan yazarın okuduğu anlık serilerden etkilenerek bunu yazdığı fikrindeyim..

  Zatanna, Raven, Lady Blaze, Killer Frost gibi karakterler de hep unutulmuş.

  • Bunlara ek olarak Death’in de zaten ana evrene taşınmış bir karakter olduğunu not düşeyim.

 5. Hey, Death’i görmek için tasalanma.

  Er ya da geç onunla tanışacağız zaten. 🙂

 6. Yazar New 52 sonrasında mı DC okumaya başlamış diye şüphelenmedim değil. Hadi Harley’e mübalağa yaptı (ki kendisi kötü kullanılan bi karakter. Yoksa gayet derinlikli.) Batwoman’ı Bruce’dan üstün görmek olsa olsa New 52 Batman hikayeleri dışında Batman okumamış olmayı gerektirir. Huntress-Nightwing karşılaştırılması güzel olmuş. Lİstede Power Gİrl’ün olmasına sevindim. Hawkgirl ne arıyor dedim, Selina’nın zaten filmi var (Ve Halle Berry oynuyor). Black Canary’i kendi gibi olmasa da Arrow’da görüyoruz. Liste bende biraz hayal kırıklığı yarattı. Sonraki yazılarda daha iyi araştırma yaparsanız güzel olur…

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.