Süper kahraman filmleri söz konusu olduğu zaman, maşallah filme dair gerçek bilgiden çok dedikodu duyuyoruz. Artık bu dedikoduların kaynağı internet üzerindeki herkesin süper kahramanlar ve onları canlandıran oyuncular konusunda hüsnükuruntularının olması mıdır, yoksa oyuncuların menajerleri gerçekten de bu dedikoduları bir pazarlık amacıyla mı yaymaktadır bilmiyoruz, fakat herhalde şu duyduğumuz, son yıllarda karşımıza çıkan bu tip haberler arasında en saçması.

158dce3375050c1f4025c930ae629d42

Bizim Comicbook‘ta, onların da bu tip dedikoduların ekseriyetle kaynağı olma vazifesini üstlenmiş TheWrap‘te gördüğü habere göre… DC, Aquaman rolü için Matt Damon‘u düşünüyor.

Evet, baya Matt Damon.

Bourne’u oynayan, Ben Affleck‘in kankası olan, meşhur Matt Damon.

Hayatımızda gerçekten daha saçma bir casting dedikodusu duymamıştık.

Damon‘ın Aquaman ile fiziksel olarak alakası olmaması bir yana, bütün süper kahraman filmi çeken stüdyolar genç adam arayışındayken DC’nin tutup şu yaşındaki Damon’ı uzun vadeli düşündükleri bir projede tercih edeceğini düşünmüyoruz. Damon an itibariyle 44 yaşında.

Batman vs. Superman’de Aquaman olmadığını bildiğimizden, Atlantis’in kralını canlandırmaya en erken 2017’de, yani 47 yaşındayken başlayacak. Akıl kârı değil.

TheWrap, aynı haberde rol için DC kulislerinde Jason Momoa‘nın da adının telaffuz edildiğini söylemiş. Khal Drogo ve Conan rollerinden tanıdığımız Jason Momoa‘yı sarışın yapsak bizce Aquaman olarak gideri Matt Damon‘dan kat be kat daha yüksek. Aquaman‘in fiziksel olarak biraz heybetli olması gerekir zaten, en azından bizim gözümüzde hep öyle canlanıyor. Tabii Momoa dedikodusu da, Damon ile aynı kaynaktan geldiği için pek güvenilir değil. Hatta Aquaman için oyuncu aranıyor mu onu bile bilmiyoruz. Bizim fikrimiz, umarız aranıyordur, ama umarız Matt Damon ve Jason Momoa‘dan daha başka yerlere de bakıyorlardır.

Marvel, Avustralya‘dan Thor bulduysa, bizce DC de ciddi ciddi bir baksa her yerden Aquaman‘i bulabilir.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.