Valla ne yalan söyleyeyim, bu haber tam yerine denk geldi. Uzun zamandır sizlerle şu hissiyatımı paylaşmak istiyordum, bahane aramaktaydım. Artık daha fazla bakınmama gerek yok, hazır DC Comics iki tane oyunlardan esinlenilmiş çizgi roman açıkladığına göre iç ferahlığıyla söyleyebilirim: Oyun çizgi romanlarına bayılıyorum! Yani anlatamam, resmen her birini okuyup hatmedesim geliyor sevgili geekyaparlar. Ne kadar kötü yazılmış olurlarsa olsunlar, sevdiğim evrenlerin yan hikayelerini anlatmak için çizgi romanların kitaplardan daha iyi mecralar olduğuna tüm kalbimle inanıyorum. O yüzden de DC Comics’in beni ne kadar ihya ettiğini inanın anlatamam.

Hatırlayacaksınız geçenlerde sizlere Batman Beyond’un iptal olduğunu, bunun sebebinin de DC Comics tarafından dijitalde yayınlanan çizgi roman sayısının fazlalığı olduğunu söylemiştik. Meğerse DC’deki sevgili abiler ve ablalar bize böyle bir sürpriz hazırladıkları için dijitaldeki seri sayısını azaltmışlar. Geçtiğimiz günlerde duyurulan Wonder Woman ’77 serisinin yanı sıra, iki tane oyun serisi de başlayacak ve dijitalde devam edecek: Mortal Kombat X ve Fables: Wolf Among Us.

FAWAU1_covercolor2_5435ba644d7845.94681150

“Ama bir dakika, Fables zaten çizgi roman?” dediğinizi duyabiliyorum. Evet, Fables bir çizgi roman, ama Wolf Among Us değil. Telltale Games’in geçtiğimiz aylarda finalini yaptığı The Wolf Among Us oyunu Fables hikayelerine bir prequel’dı bildiğiniz gibi. İşte şimdi o prequel’ın bir çizgi roman versiyonu karşımıza çıkacak. Matthew Sturges ve Daves Justus tarafından yazılacak olan çizgi roman serisi Steve Sadowski, Travis Moore ve Shawn McManus tarafından çizilecek. Aralık 2014’te başlayacak serinin 2015 gibi fiziksel kopyalara da kavuşması bekleniyor.

Diğer çizgi romanımız ize Mortal Kombat X. Halihazırda hakları DC’nin de sahibi Warner Bros’ta bulunan Mortal Kombat serisinin son oyunu bildiğiniz gibi gelecek sene Nisan ayında piyasaya çıkacak. Warner buna bakıp, “ulan elimizde DC var, bir de çizgi roman çıkarmasak mı?” demiş olacak ki, düğmeye basmış. Oyunla aynı adı taşıyacak olan çizgi roman Ocak 2015’te DC Comics’in dijital kanallarından satışa sunulacak. Shawn Kittelsen tarafından yazılıp, Dexter Soy tarafından çizilecek olan eser Mortal Kombat X oyunu için bir prequel vazifesi görecek.

Ne diyorsunuz? İki seri için de heyecanlı mısınız? Yorumlarınızı alalım!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Yorum

  1. En sevdigim oyun Mortal Kombat ve En sevdigim Comics sirketi DC Comics ve bu haberi ilk duydugumda sevincimden ne yapacagimi bilmiyordum gercekten

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.