Deadpool Marvel evreninin en özgün karakterlerinden biri. Aslen Deathstroke’un bir çakması olarak hayatına başlayan, fakat sonrasında tüm süper kahraman arketip ve klişelerinin bir parodisi hâline gelen Wade Wilson’ı beyaz perdede görmek için hayranlar yıllardır kelimenin tam anlamıyla bir savaş veriyordu. Sadece hayranlar da değil, kimsenin yeterli bulmadığı X-Men Origins: Wolverine’de karaktere kısa bir süreliğine can veren Ryan Reynolds da senelerdir filmi görmek istediğini söyleyip durmaktaydı.

En sonunda bu konuda somut adımlar var elimizde. Geçen seneki Comic-Con’da yazar Rob Liefeld Deadpool’un dev ekran uyarlaması için bir test filminin çekildiğini, bunun da filmin nasıl bir tonlamaya sahip olacağının gösterilmesi için kullanıldığını söylemişti. O zamanlar filmin senaryosu hazır, yönetmeni ise belliydi: Tim Miller. Başrol Ryan Reynolds olacaktı, fakat proje bir türlü 20th Century Fox’tan yeşil ışığı almadı.

deadpool test footage 2

İşte o test filmi huzurlarınızda. Söylememiz gerekiyor ki, kısa sahneler bile kelimenin tam anlamıyla MUHTEŞEM gözüküyor. Bir Deadpool filminden bekleyebileceğimiz ne varsa her birini kısacık sahnelere sıkıştırmışlar. Yani nutkumuz tutuldu dese yeridir. İçimizden bir parça şöyle bir senaryonun gerçekleşmesini umut ediyor: Deadpool’un filmine yeşil ışık vermek için yeterli izleyici desteği bekleyen Fox, bu test çekimlerini gerçekleştiriyor. Onlardan gelen tepkiye göre hareket etme niyetindeler. Bunun üzerine bir de görüntüyü sızdırıp, genel fikri almak istiyorlar.

Yapılmamış şey değil, ve eğer durum buysa sevgili Fox yetkililerine iç ferahlığıyla söyleyebiliriz: Görüntüleri çok beğendik! Görsel dil muhteşem gözüküyor! Deadpool’un tonu net yakalanmış! Allah aşkına elalem Sinister Six çekerken oturun yapın şu Deadpool’u, izler, izletiriz söz!

Video aşağıda. Yalnız kaldırılabilir, yani elinizi çabuk tutmanız tavsiyemizdir. Kaldırılırsa diye ikinci bir video da koyduk. Hızlı hızlı, çabuk çabuk, acele acele!

http://www.youtube.com/watch?v=EjEO5iisJWE

Bu da kaldırılırsa deneyebileceğiniz ikinci video. Tavsiyemizdir, KeepVid gibi YouTube videosu indiren yerlerden yardım da alabilirsiniz…

http://www.youtube.com/watch?v=SdeOaTu8D6Y

DÜZENLEME: Videoların ikisi de patlamış. Okurumuz Mert Özel sağ olsun şu linki paylaşmış. Bizden duymadınız!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.