Marvel’ın geçtiğimiz hafta açıkladığı ve Wolverine’in öleceğini tüm dünyayla paylaşan duyurunun şokunu henüz üzerimizden atamamıştık ki, Logan-severlere bir kötü haber de Hugh Jackman’dan geldi. 2000 senesinde vizyona giren X-Men filminden beri, yani aşağı yukarı 14 yıldır Marvel’ın -kelimenin tam anlamıyla- ölümsüz karakteri Wolverine’i canlandıran Jackman, SFX dergisine şu açıklamalarda bulundu.

“Henüz Wolverine 3 ile ilgili neler oluyor bilmiyorum. Konuşma aşamasındayız. Hâlâ karakter için son derece arzuluyum ve ton bakımından gemiyi son filmde düzelttik diye düşünüyorum. Ama bence daha ilerisine de gidebiliriz. Eğer bir tane daha yaparsam, %99.9 olasılıkla benim son filmim olur ve benim açımdan nasıl bir şey olacağını da bu belirler.”

Jackman, burada spesifik olarak Wolverine karakterini oynamaktan ziyade, Wolverine filmlerinden söz ediyor gibi gözüküyor. Fakat yine de, belli ki, karakterle yapılabilecek şeylerin de biraz suyunun çıktığı kanaatinde. Bunu da bir sonraki yorumundan anlıyoruz, yine SFX dergisinin, “Bu sefer de Japonya’da geçer mi hikaye?” konulu sorusuna hayır dedikten sonra, muhtemel hikayeleri anlatırken verdiği şu cevap:

“E tabii ki Old Man Logan hikayesine bakıyoruz, şu noktada elimizdeki tek opsiyon bu dahi olabilir! Pek çok farklı hikayeye bakıyoruz. Nasıl bir şey çıkaracağımız konusunda heyecanlıyız, fakat henüz bir şey imzalamadım. İçten söylüyorum, eğer geçen filmden daha iyi bir senaryo olmazsa, bir Wolverine filmi daha çekmem.”

Bizim anladığımız, özetle şu, eğer James Mangold, beğeni toplayan The Wolverine kadar iyi bir fikir bulamazsa, Hugh Jackman’ın Wolverine 3 çekmeye niyeti yok. Fakat bu röpörtajda varlığı Bryan Singer tarafından doğrulanan X-Men: Apocalypse ile ilgili bir konuşma yok. Bildiğimiz kadarıyla X-Men: Apocalypse’de Wolverine’den öncesi için tasarlanıyor zaten. Kuvvetle muhtemel, Jackman Apocalypse’te de Logan’ı canlandıracak, sonrasında Wolverine 3’ü ise senaryoya göre değerlendirecek. Bekleyelim, görelim.

wolverine-thoughts

Bu arada, Jackman ilerleyen yaşına değinip, çuvaldızı kendisine batırmış “Old Man Logan” diyerek, kast ettiği şey “O kadar yaşlandım ki ancak o uygun olur” minvalinde, biliyoruz. Ama yine de dünyayı kötü adamların ele geçirdiği, Wolverine’in Hulk ve She-Hulk’ın çocuklarına haraç verdiği ve ekmek parası için kör bir Hawkeye ile kaçakçılık yapmak zorunda kaldığı alternatif gelecek eseri Old Man Logan’ı sinemada görmek güzel olurdu. Bunu da düşünmeden edemiyoruz!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.