Herkese merhaba! Bir buçuk senelik büyük uğraş, sayısız uykusuz gece ve tam miktarı asla hatırlanmayacak olan litrelerce kahvenin ardından sonunda başladığımız işi bitirdik. Dirençizgiroman, Esen Yayınları çatısı altında okurlarla buluşmaya hazır.

g2

Editörlüğü Can Yalçınkaya’nın üstlendiği Dirençizgiroman; yazar,çizer ve akademisyenlerden oluşan 30 kişilik bir grubun ortak çalışması. Temelleri Gezi Hareketi’nin ilk günlerinde atılan proje hem emek verenlerin hem de ülkenin dalgalı hayatı sayesinde bir miktar gecikme yaşadı, ancak sonunda bitti (Çizgiroman dünyasının Duke Nukem Forever’ı, hatta daha da kötüsü, bir Ankara metrosu olma ihtimali vardı, neyse ki bu tehlikeleri atlattık).

İşin şakası bir yana, Gezi’den beri olanları bir düşünün. 17 Aralık, Soma, Ermenek, Validebağ‘ın son durumu, Ak-Saray, bugün gene Topçu KışlasıKobani eylemleri sırasında ölen ve herkesin ışık hızında unutuverdiği 40 insan… Hepimizin korkuyla seyirci kaldığı kapımızdaki bir savaşa, “tıpkı Peter Pan’in Neverland’a gidişi gibi”  gidebilen, kalbinde geleceği beklemek değil onu “yaratmak” olan Nejat Ağırnaslı ve niceleri… Şimdi bir sessizlik varsa haykırmaktan ciğerlerimiz patladığından. Ama elbet dolar o ciğerler gene.

Bizim sesimiz, kuvvetimiz ancak Gezi’nin ilk günlerine yetti. Ancak anlatılacak, anlatılması gerekli daha binlerce hikaye var, dinleyiciler birilerinin onları kamp ateşine çağırmasını bekliyorlar sadece… Aksi takdirde hepimizin şu yaşadıkları ya unutulacak ya da bir gün büyüklerimiz “Gezi Parkı’nın ortasında 1178’de Müslüman denizcilerin yaptığı bir cami vardı, çapulcular onu yıkmak istiyordu” derlerse kimse şaşırmayacak.

Umuyoruz ki bizim anlatılarımız hoşunuza gider. Umuyoruz ki gelecekte daha çok anlatırız, siz de bizimle olursunuz…

İlgilenenler için Dirençizgiroman

g1
g3

Yazar

Eskilerin dediği gibi: "You must gather your party before venturing forth"

2 Yorum

  1. Geçen gün D&R da görüp alınacaklar listeme eklediğim bir çizgi roman. Geekyapar’ın yapımda desteği olduğunu bilmiyordum. Demek ki listenin ön sırasına taşımam lazım kitabı.

  2. Gezi’nin unutulması gibi bir ihtimal söz konusu bile değil. Bu çizgi roman kesinlikle alınmalı, okunmalı ve hatta devamı da gelmeli

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.