Marvel Avengers: Age of Ultron’un gelecek sene bu zamanlarda kapatmış olacağı ikinci fazın ardından, Marvel Cinematic Universe: Phase Three’ye iki “marjinal” filmle girecek bildiğiniz gibi. Biri Edgar Wright’ın terk-i diyar eylemesiyle sıkıntıya girmiş olan Ant-Man, diğeri ise Marvel çizgi roman evrenlerinde dahi sırıtan büyücü Doctor Strange.

Geçtiğimiz haftalarda Stephen Strange’in maceralarını sinemaya hangi yönetmenin aktaracağı belli olmuştu. Sinister ve The Exorcism of Emily Rose gibi gerilim filmleriyle ünlenen, atmosferik yapımların altından başarıyla kalkan Scott Derrickson kararını biz Geekyapar olarak olumlu bir şekilde karşılamıştık. Şimdi bunun üzerine bir de senaryonun kimin kaleminden çıkacağı belli oldu.

Deadline’ın yaptığı, yazarın kendisinin de doğruladığı habere göre Doctor Strange’in öyküsünü Jon Spaihts kaleme alacak. Bundan önce başrollerinde Emile Hirsch ve Olivia Thirlby’nin oynadığı The Darkest Hour’u ve Ridley Scott’un dev filmi Prometheus’u yazan Spaihts’in bir de Slashfilm’in tabiriyle “bilimkurgu / romantik / gerilim” filmi olan Passengers’da senarist olarak geçmişi var. Bize soracak olursanız Spaihts şu ana kadar bize bakıp “oha çok iyi tercih” dedirtecek bir izlenim de vermedi, “oha çok kötü tercih” de demek gelmiyor içimizden. Kapalı bir kutu anlayacağınız, beklentimiz aşağı ya da yukarı oynamadı. Meraklıyız hâlen.

Jared-leto-jared-leto-34348209-1280-878

Fakat yine Slashfilm’den gördüğümüz habere göre Marvel’ın değerlendirmeye aldığı başrol adaylarından biriyle problemimiz var. Hâlâ ve ısrarla Doctor Strange’i oynamaya en çok Jon Hamm’in yakışacağı kanaatindeyiz, fakat o olmayacaksa adı geçen ilk iki aday; Benedict Cumberbatch ve Tom Hardy’ye tavız. Sorunumuz, yeni adayla: Jared Leto. Yakın zamanda Dallas Buyers Club’daki performansıyla göz dolduran ve Oscar’a uzanan Leto, bizce Strange’in sahip olduğu o sessiz gücü yansıtabilecek bir oyuncu değil. Leto’nun karakterleri hep biraz nevrotik, biraz kırılgan oldular. Strange öyle bir kahraman değil. Marvel çizgi roman evreninde Doctor Strange, en billurlu kahraman ve kötülerin bile gördüklerinde bir adım geriye çekilip “dur bu adamda bir şeyler var” diye temkinli pozisyona girdikleri bir karakter.

O yüzden biz Leto tercihini pek tasvip etmiyoruz. Sizin görünüz ne en süper Geekyapar insanları? Yorumları aşağıya bırakın, tartışalım!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.