Daha önce Marvel’ı fütursuzca DC’den kopyaladığı karakterler listemizde sizleri Doom Patrol ile tanıştırmıştık. X-Men’den önce gala yapan ve her açıdan Xavier’in mutant grubuna çok benzeyen Doom Patrol, bir türlü X adamların yakaladığı popülariteye ulaşamamış; DC evreninin çeperinden merkezine bir türlü geçiş yapamamıştı. Bir süre Grant Morrison’ın hikayeleriyle tekrar göz önüne çıkan Doom Patrol New 52 reboot’u sırasında tekrar kaybolmuştu, bir süredir de ismen ve resmen DC evreninde bulunmamaktaydılar.

Fakat Justice League sayılarında bir süredir varlıklarına ve oluşumlarına dair ipuçları veriliyordu. Geoff Johns’ın yazdığı Justice League’de Doom Patrol’un lideri (yani Profesör X’i) Niles Caulder’in suçla savaşacak bir ekip kurmak istediği, fakat bu ekibin çoğunluğu Forever Evil sırasında öldüğü için baştan başlamak zorunda olduğu belirtilmişti. Şimdi bu hafta çıkan Justice League #31’de Doom Patrol tam ismiyle ve resmi kadrosuyla çizgi roman hayranlarına tanıtıldı.

newdoompatrol

Doom Patrol’un tam kadrosu, Justice League #31’de görüldüğü hâliyle Dr. Niles “The Chief” Caulder, Robot Man, Elasti-Girl, Negative Man ve element Woman. Bundan sonra Geoff Johns Doom Patrol’ü alıp nereye götürecek çok belli değil, fakat Johns muhtemelen ekibi önceki inkarnasyonlarda olduğu gibi “garip” davaların peşinden yollayacaktır. Fakat öyle gözüküyor ki önce bir pit-stop yapıp, Justice League’e kafa tutacaklar. Newsarama’nın yaptığı ve bizim de şiddetle katıldığımız çıkarım, Justice League #30’de Niles Caulder’ın yaptığı bir yoruma dayanıyor.

Crime Syndicate’in dünyada yarattığı sorundan Justice League’in sorumlu olup olmadığının konuşulduğu bir röportajda Lex Luthor “Hayır, onların hatası değildi” diyor. Niles Caulder’ın cevabı ise “Like hell it wasn’t” şeklinde oluyor, yani kabaca Türkçe’ye çevirmek gerekirse, “Bok değildi”. Bu Caulder’ın -en azından şimdilik- Justice League’e inceden ayar olduğunun kanıtı ve bizce de Doom Patrol’u JLA sayılarından kopartıp, bağımsız bir seriye oturtmak için DC Doom Patrol vs. Justice League konseptini kullanabilir. Öyle bir şey olursa bizim de gözlerimiz çizgi roman sayfalarında olur, zira hem yeni Doom Patrol’un ne yapacağını, hem de böylesi bir DP vs. JL hikayesini keyifle okuruz gibimize geliyor!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.