4. Michael Keaton – 40+ Oy, 6.96 Ortalama

Batman Michael Keaton

Geldik büyük dörtlüye. Pek çoğumuzun suret olarak Batman ile ilk tanışması olan Keaton, kariyerinin ilk bölümünde ekseriyetle komedi rolleri oynamıştı. Bu yüzden de epey tepki görmüştü Batman olarak seçilmesi. Ama işte Burton onun rotasını değiştirdi. Bu sene uzun yıllar sonra karşımıza tekrar bir süper kahraman filmiyle çıkacak olan Keaton, Muhit’ten 6.96 puan ortalaması almış. Hadi bizden kanaat olsun, onu 7 yapalım. Gayet iyi. Ama ilk üç için yeterli değil.

 

3. Christian Bale – 60+ Oy, 7.75 Ortalama

Batman Begins

İşte Muhit’le en gurur duyduğum yer bu oldu. Ben de aşağı yukarı katılıyorum bu yerleştirmeye. Christian Bale genel olarak çok meziyetli, çok da yelpazesi geniş bir aktör. Onu yıllar içerisinde psikopat bir katil olarak da gördük, çakal bir tüccar olarak da, sıyırmış bir makinist olarak da. Ama Batman’le kumaşı tutmuyordu arkadaş! Tutmadı, tam olmadı yani. Olur gibi gözüktü, sırıtmadığı yerler çokçaydı ve kötü performans diyen samimi çarpılır; ama bir yandan da kendi filminde spot ışığını alacak denli bile yırtamadı ekranı Bale. İlk film Neeson ve Murphy, ikinci film Ledger, üçüncü film Hardy performansları kadar mühür bir şeyden söz ediyorum. Görebildiniz mi hiç Bale’de? Ama bakın, ikinci sıramızdaki Batman’de nasıl da var o mühürlük…

 

2. Kevin Conroy – 40+ OY, 8.11 Ortalama

Batman Arkham City

Az bile! Ben de katıldım bu oylama, farenin sol tuşunu kırarak 10 puanı bastım. Bir 10 daha olsa, bir 10 daha basardım. Kevin Conroy’un sesi, Batman’lik için yaratılmış. Kevin Conroy’un kendisi Batman’lik için yaratılmış. Pek çoğumuz gibi Batman: TAS’ı ve ara filmlerini ilk dublajlı izlediğimden, bu yorumumda nostalji kırıntısı olmadığını bilmenizi istiyorum: Ben hayatımda ilk defa Conroy’un sesini 19 yaşımda Batman: Arkham Asylum oynarken duydum, ve duyar duymaz anladım, benim yıllardır çizgi romanlarda Batman okurken kafamda duyduğum ses buydu. Ne bir eksik, ne bir fazla. Ben gerçekten Conroy’un hepimizin Batman okurken kullandığı iç ses olduğunu düşünüyorum. Onu duymuş olun, ya da olmayın.

Ama tabii, demokrasilerde çoğunluk esastır. Muhitkar çoğunluk da diyor ki, büyük 8 performans arasında en iyi Batman…

 

1. Ben Affleck – 60+ Oy, 8.62 Ortalama

http://gph.is/2r8dCzQ

Şu gif bence Muhitkarların seçimini açıklamaya yeterli.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.