Guardians of the Galaxy, fragmanıyla, fragman şarkısıyla, oyuncu kadrosuyla bir anda geek gündemimizin merkezine çat diye oturdu. Peki iyi güzel de, bu Guardians of the Galaxy ne? Bunlar kimler ve galaksiyi korumak neden bunlara kalmış vaziyette?

Bu soruları sıkça sorduğunuzu biliyoruz, o yüzden sizlere tam bir başucu listesi hazırladık. Guardians of the Galaxy 1 Ağustos’ta vizyona girmeden hazırlanmak için okumanız gereken 7 çizgi roman. Bunları şimdiden okursanız, 1 Ağustos akşamı sinemadan çıktığınızda arkadaşlarınıza “Çizgi romana hiç sadık kalmamışlar” havası atabilirsiniz. Garanti!

 

1. Guardians of the Galaxy: Earth Shall Overcome

Earth Shall Overcome

Bu çizgi romanın aslında şimdiki gardiyanlarla pek alakası yok. Bu 1969’da yaratılmış, alternatif Marvel evreninde geçen ilk Guardians ekibinin hikâyesi. O ekip, bir şekilde Earth-616 ekibine bağlansa da, genel olarak sadece atmosfere girmek için okunası.

2. Thanos: Samaritan

Thanos 10

Bu 6 sayılık mini seriyi okumak hem Annihilation hikayesine girizgah sağlıyor, hem de Marvel filmlerinin iki gelecek karakteri, Thanos ve Star-Lord için temel atıyor. Millet Avengers’ın sonunda uzaylı bir herif sırıtınca neden çılgına döndü anlamak isteyenlere.

3. Drax the Destroyer

Drax the Destroyer 1

Star-Lord’a girizgahınızı Thanos ile yaptıysanız, Drax’e de giriş biletiniz burada. Hani o fragmandaki yeşil, Hulk bozması iri uzaylı var ya? Dave Bautista’nın canlandırdığı? İşte Drax o. Hikaye Drax’ın ilginç bir ekiple dünyaya düşüşüyle başlıyor. Annihilation hikayesine girişe devam.

4. Annihilation: Ronan

Ronan 1

Ronan kimdir, Kree İmparatorluğu nedir, bu soruları illa ki Lee Pace beyaz ekrana “Ronan the Accused” olarak çıkınca soracaklar. Eğer bu çizgi romanı okuyup, bu “kanun” adamının geçmişini deşerseniz, cevap sizde olacak. Ronan ilginç bir karakter, hikayesi de Annihilation içerisindeki en okunasılardan biri.

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.