Guardians of the Galaxy vizyona gireli daha henüz iki hafta bile olmadı: Ama siz de biliyorsunuz geek camiasını, biz de biliyoruz. Sevdiğimiz bir şey bulduk mu, daha çoğunu istiyoruz. Hele ki bu Guardians of the Galaxy gibi “bu kapının ardında daha neler var” imasını taşıyan büyüleyici bir masalsa…

E hal durum böyle olunca, Marvel da Guardians of the Galaxy 2 bombasını Comic-Con 2014’te patlatmıştı bildiğiniz gibi. Yine James Gunn’ın yazıp yöneteceği Guardians of the Galaxy 2 hakkında bildiklerimizi de, o duyurunun üzerinden bir süre geçtikten sonra toplayalım dedik. Bunların çoğu yapımcı beyanlarıyla şekillenmiş şeyler. Yani “biliyoruz” derken, gerçekten de biliyoruz. Spekülasyon değil, 28 Temmuz 2017’de vizyona girecek Guardians of the Galaxy 2’ye dair elimizdeki somut bilgiler şu şekilde!

 

1. Yeni Bir Koruyucu Geliyor

Adam Warlock

James Gunn şu an harıl harıl Guardians of the Galaxy 2’nin senaryosu üzerine çalışıyor. Yani şu sıralar kendisini Twitter’da yakalarsanız, işin gazından olacak ki, bazen kritik bilgileri bilerek paylaşabiliyor. Örneğin Gunn’ın bir tweet’i sayesinde, ikinci filmde galaksiye yeni bir koruyucu geleceğini öğrenmiş olduk. Peki kim? Bize göre iki büyük aday var.

Birincisi, tabii ki Nova. Filmde zaten Nova Corps’u gördük ve az daha Nova’nın kendisini de görecekmişiz konsept çalışmalarından anlaşıldığı üzere. Nova makul bir eklenti olacaktır. İkinci ihtimal ise, filmde kozasını gördüğümüz Adam Warlock. Hem Warlock, hem de Nova çizgi romanlarda Guardians ekibiyle sık sık takılıyorlar. Filmde neden olmasın?

 

2. Drax’ın Hikayesi Genişliyor

Drax the Destroyer

James Gunn’ın dediklerine göre Drax’ın geçmiş travmaları gelecekte biraz açılacak. Bu bağlamda Moondragon’un seriye eklenmesi hiç de abesle iştigal durmuyor; ama bu biraz spekülasyon tarafına girdiğinden, bildiklerimizin üzerinde duralım gitsin.

Gunn, çalışma ekibiyle birlikte Drax’ın geçmiş travmalarını sembolize eden dövmelere yenilerinin (hikayeleriyle birlikte) eklenmesi üzerine konuşulduğunu kaydetmiş. Her halükarda Drax gelecek filmde biraz daha altı çizilecekmiş gibi duruyor anladığımız kadarıyla. E süper…

 

3. Peter Quill’in Babası Olaya Dahil Oluyor

Jason Quill

Zaten bu malumun ilanı gibi bir şey olacak, fakat şimdiden belirtmiş olalım. İkinci filmde -ana konu olmasa bile- en önemli konulardan bir tanesi Peter Quill’in babası olacak. Çizgi romanlarda bilen bilir, Quill’in babası dünyaya düşmüş, bir kadına aşık olup onunla çocuk yapmış, sonrasında da politik işlerin içine kadını ve çocuğunu çekmemek için topuklamış, katı bir imparatordur.

Filmde karakter bu şekilde mi karşımıza çıkacak bilmiyoruz, ama Yondu’nun filmdeki yorumları sağ olsun, zaten ikinci filmde Quill’in babasına dair bir şeyler olacağı kesin gibi…

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

  1. Fahrettin Yıldırım Cevap ver

    Şimdi 7. Bilinen olarak guardians lar ile avengers ın yolu kesişecek diyoruz ya. Peki guardians of the galaxy de insanların biraz gelecekte olduğu görmedik mi yani baya gelişmişlerdi ve zaten başka bir gezegen de yaşayorlardı ama yinede insanlardı. Şimdi nasıl oluyorda insan türü başka bir gezegende böyle gelişmişken dünya ile hiç irtibat kurmuyorlar dünya sadece rastlantı eseri asgard ı biliyor ?

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.