4. Nebula Devam Filminde Geri Dönecek

Nebula

Ronan the Accuser filmin sonunda Hakk’ın rahmetine kavuşmuş olabilir, fakat bu filmin diğer kötüsü Nebula’ya da elveda diyeceğimiz anlamına gelmiyor. Marvel tarafının açıklamaları çok net: Filmde açık bir şekilde öldüğünü görmediğiniz hiçbir karakteri ölü varsaymayın.

Bu bile “Hmm Nebula” dedirtirdi bize, ama zaten Marvel açıklamayı bastı, bizim spekülleşmemize gerek kalmadı. Nebula ikinci filmde geri dönecek. Ve bu sefer o, Gamora ve Thanos arasındaki çarpık ilişki daha da derinlemesine incelenecek…

 

5. Yondu Ve Islıklı Okundan Mahrum Kalmayacağız

Yondu

Geri dönen karakterler demişken… Nebula dönüşünü yapacak, evet; fakat izleyicilerden en az onun kadar pozitif tepki alan Yondu da geri dönenler arasında. İlk filmin sonu zaten Yondu’nun bir sonraki filmde görüneceğini neredeyse kesin kılıyordu. Gunn doğrulamayı vermiş oldu.

Zaten Quill’in babasıyla ilgili olan hikayede Yondu’nun kuşkusuz önemli bir yeri olacak. Ne de olsa Quill’i babasına götürmeyen o…

 

6. Kalan Sonsuzluk Taşını GotG 2 Gediğine Yerleştirecek

Infinity Gem

Avengers: Age of Ultron’un konusal olarak Thanos’tan uzakta geçeceğini biliyoruz. Thanos kuvvetle muhtemel üçüncü Avengers’ın kötü adamı olacak. O yüzden Age of Ultron’dan sonra da Sonsuzluk Taşları, ya da Infinity Stones, ya da Infinity Gem’lerin kalanları bir şekilde bulunmak zorunda.

Kesin olarak üç Infinity Gem’in varlığını biliyoruz. Biri Aether, ki kendisi The Collector’un ellerinde. Biri Tesseract, ki kendisi Asgard’da. Sonuncusu da Quill ve kankalarının Nova Corps’a teslim ettiği Orb. Teoriler Loki’ye Thanos tarafından verilen asanın da bir Infinity Gem olduğunu söylüyor, eğer durum buysa, dördüncü Gem de şu an Hydra’nın elinde. Bu da ortaya boşta duran iki gem bırakıyor. İşte onlardan biri, açıklamalara göre muhtemelen Guardians of the Galaxy 2’de yerini bulacak…

 

7. Avengers İle Yollar Kesişecek

Avengers Guardians

Hem Kevin Feige, hem de James Gunn bunu doğruladı: Avengers ekibiyle Guardians ekibinin yolları kesişecek. Bu muhtemelen Thanos üzerinden olacak ve bizim tahminimizce Guardians 2 ya da Avengers 3’te gerçekleşecek. Fakat tam kadro, futbol takımı gibi gezmeyecekler tabii ki.

Hem Feige hem de Gunn, aşağı yukarı aynı şeyi söylediler. Guardians ve Avengers’ın birleşmesi, kısmen olacak. Yani ekiplerin bir bölümü diğer ekibin filminde gözükecek, ortak bir çalışmaya girecek ya da benzeri bir durum yaşanacak. Bizim tahminimizi soracak olursanız, Peter Quill ve Gamora’nın Avengers 3’te rol alması, akla en yatan durum. Zira Avenger’ların uzaya çıkması biraz abes olur, Quill ve Gamora da Guardians ekibi içinde Dünya’da geçen bir savaş sırasında en sırıtmayacak ikili.

 

Şimdiye kadar bildiklerimiz bunlar. Ne diyorsunuz? Sizin tahminlerimiz var mı? Yorumları alalım!

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

  1. Fahrettin Yıldırım Cevap ver

    Şimdi 7. Bilinen olarak guardians lar ile avengers ın yolu kesişecek diyoruz ya. Peki guardians of the galaxy de insanların biraz gelecekte olduğu görmedik mi yani baya gelişmişlerdi ve zaten başka bir gezegen de yaşayorlardı ama yinede insanlardı. Şimdi nasıl oluyorda insan türü başka bir gezegende böyle gelişmişken dünya ile hiç irtibat kurmuyorlar dünya sadece rastlantı eseri asgard ı biliyor ?

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.