Hollywood fellik fellik uyarlayacak çizgi roman arıyor şu sıralarda. Sadece süper kahraman çizgi romanlarına ya da mevzunun iki ağa babası Marvel ve DC’ye de bakmıyorlar. Hayatın içinden olayları konu alan çizgi romanlar da onların hedef tahtasında. Ve maşallah bu konuda hiç hız kesmiyorlar, duracak gibi gözükmüyorlar.

Mark Millar’ın yarattığı Chrononauts’un daha ikinci sayısı çıkmadan filme çevrileceğinin açıklanmasından sonra, bu sefer çizgi roman dünyasının üçüncü büyüğü, bağımsız çocuğu Image Comics cephesine bir hayırlı haber de Harry Potter serisinin ilk iki filminin yönetmeni Chris Columbus’tan geldi. Mazisinde Home Alone, Mrs. Doubtfire ve yakında çıkacak olan Pixels gibi filmler bulunan Amerikalı yönetmen, Joe Kelly ve J.M. Niimura’nın ödüllü serisi I Kill Giants’ı filme uyarlayacak.

I Kill Giants Manşet

Columbus filmde yönetmen olarak görev yapmayacak, fakat bu mevkii de boş bir adama bırakmamış. 2014 Oscar ödüllerinde “Helium” filmiyle Kısa Film ödülünü evine götüren Anders Walter I Kill Giants’ın film uyarlamasında dümenin başında duracak. Bu Walter’ın ilk uzun metraj filmi olacak fakat hem Columbus, hem de onun filmdeki yapımcı ortağı Justin Nappi kendisinin “filmi çekmek için gereken derinlik ve vizyona sahip tek kişi” olduğu yönünde hemfikir.

Peki nedir bu I Kill Giants’ın olayı? 2008 ve 2009 arasında yayınlanan çizgi roman içine kapanık, asosyal, en büyük eğlencesi Dungeons & Dragons oynamak olan Barbara Thorson’u konu alıyor. Barbara Dungeons & Dragons’u ve onun fantastik dünyasını takıntı hâline getiriyor ve bu da gerçek hayatında, bir kaçış mekanizması olarak D&D vari sahneler hayal etmesine yol açıyor. Bu bakımdan Pan’ın Labirenti’ne benziyor anlayacağınız. Bu ilginç ve biraz da şahsi hikayeyi yazan Joe Kelly, filmin de senaryosunu yazacağından, işin içinden her geek’in kendinden bir şeyler görebileceği, fark etmeden düşmekten sıyrıldığı çukurları izleyebileceği özel bir film çıkar diye umuyoruz. Bakalım zaman ne gösterecek?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

3 Yorum

  1. “Gerçek hayatında, bir kaçış mekanizması olarak D&D vari sahneler hayal etme” konusunda benzer film olarak Pan’ın Labirenti’nden ziyade Tom Hanks’in başrolde oynadığı 1982 yapımı TV filmi Mazes and Monsters’ı örnek göstermek daha uygun olur, ama bu filmi de kim hatırlar ki 🙂

    • Yiğitcan Erdoğan Cevap ver

      valla ben hatırlayamadım Deniz! 🙂 ama bence pan’ın labirenti’ne de çok benzeşiyor ya, katılmıyor musun?

      • Pan’ın Labirenti, sosyal/politik yapısı ve fantezi-kaçış meselesindeki duruşu nedeniyle apayrı bir yerde, ama evet, temel olarak çok benzeşiyor. Katılıyorum 🙂 Fırsattan istifade, Mazes and Monsters’ı hatırlatmış oldum. FRP’nin multimilyonluk bir endüstri olmadığı, meftunlarının kenarda köşede ve masa üstünde oynadığı dönemden kalma, kötü ve keyifli bir film 🙂

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.