DC Comics ve Marvel’ın çizgi romanlarını yakından takip edenler, Mark Waid ismini muhtemelen çok iyi biliyorlardır. Çizgi roman dünyasında adını ilk önce DC Comics için yaptığı işlerle duyuran Waid; Flash, Justice League ve Superman gibi serilerde kalem oynatmanın yanı sıra Superman: Birthright ve Kingdom Come gibi DC külliyatının belki de en övgü toplayan işlerinden ikisinin de yazarlığını yapmıştı. 2011’de Captain America, 2012’de de Daredevil serilerini yazan ve bu iki seriyle de büyük övgü toplayan Waid, geçen seneden beri de Indestructible Hulk’ı yazmaktaydı.

Leinil Yu’nun çizdiği The Indestructible Hulk, Bruce Banner’ın Maria Hill yönetimindeki SHIELD ile yaptığı bir anlaşmayı konu alıyordu. Bu anlaşmaya göre, Banner inşa ediyor, Hulk yıkıyordu. Banner SHIELD için bilimsel çalışmalar yapması karşılığında Hulk’ı bir nevi bomba olarak kullanmalarına izin vermekteydi. The Indestructible Hulk’ın bu hikayesi, okuyuculardan ve eleştirmenlerden tam not almıştı, hâlâ da almaya devam ediyor. Hâliyle, içerisinde barındırdığı Bruce Banner – Tony Stark dostluğunu da dikkate alınca, film dedikoduları etrafta dolanmaya başlamıştı.

IndestructibleHulk_6_Cover

Bu dedikodular en sonunda yolunu Mark Waid’e buldu ve Comicbook.com, Mark Waid’e Indestructible Hulk filmi ihtimali sorusunu yöneltti. Bildiğiniz gibi Mark Ruffalo’nun performansı Avengers’da çok beğenilmiş, tekrardan bir Hulk filmi düşünülmeye başlanmıştı. Bu kadarı dedikodu ya da spekülasyon değil, zira Kevin Feige kendisi açıklama yapıp “evet, düşünüyoruz” dedi. Peki Waid böyle bir şey hakkında nasıl bir fikir belirtti? Comicbook’un haberine göre Waid’e henüz böyle bir bilgi gelmemiş, o da bizim bildiğimiz kadarını bilmekte. Beyanlarından anlaşılıyor ki Marvel’ın çizgi roman kanadı ile film kanadı birbirinden çok farklı hareket etmekteler ve bölümler arası bu tip beyin fırtınalarında istihbarat paylaşımı pek olmuyor.

Fakat yine de Waid’in açıklamalarında iyi haberler de var. Gelecek aylarda Netflix üzerinden yayınlanacak Daredevil dizisinde Mark Waid’de kreatif takıma katkıda bulunacak. Eisner ödüllü yazar katılımının tam olarak ne seviyede olacağını belirtmedi, fakat dürüst olmak gerekirse onun sadece danışman olarak dahi projede bulunması, Daredevil hayranları için inanılmaz derecede pozitif bir gelişme. Zira Waid’in Daredevil dönemi, korkusuz adamın en sağlam hikayelerinden birine tanık oldu. Yeni Daredevil için heyecanımız işte böyle haberlerle kat be kat artmakta. Bir de doğru oyuncuyu bulurlarsa, kendimizden geçeriz hakikaten…

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.