5. GİZLİ BİR MEKAN EDİNİN!

Suçla savaş yorucu iş. Araştırma yapacaksın, kötü adamlardan topladığın hatıra eşyaları saklayacaksın, arada kafa dinlemek isteyeceksin, yedek kostümlerini saklayacaksın, belki de kötü adamları bir yere kapatacaksın. Bunların hepsi için gizli bir üsse ihtiyacın var. Belki bir multi milyarderinki gibi mağaran, kutuplarda buzdan yapılmış devasa bir kalen yada gökyüzünde süzülen bir meteorun olmayabilir. Ancak bir şekilde gizli üs sahibi olmak zorundasın. Mahallenizdeki, müteahhitin paralarla yurt dışına kaçıp yarım bıraktığı inşaat bu iş için uygundur. Tabi oraya arada gelen keşlere ve çiş kokusuna katlanabilirseniz.

Ne güzel yer lağğğnn, ütopya gibi!

 

6. ALET KEMERİ HAYAT KURTARIR!

Bütün kahramanlarda olmasa da çoğunda, ihtiyaç durumlarında kullanabilecekleri değişik nesneler vardır. İyi de bunları nerede saklıyorlar? Tabi ki alet kemerinde! Bunun için en uygunu, elektrik yada sıhhi tesisat ustalarının kullandıkları büyük cepli önlüklerdir. Pek şık olmadığı kesin ancak işe yarayacaktır.

Peki benim bu kemere koyacak radyoaktif yüzüğüm, küçük ışık bombalarım, gaz maskem ve benzeri şeyler yok diyorsanız içine neler koyabilirsiniz?

Evde bulduğunuz ve kıyıp çöpe atamadığınız her şey işe yarar. Birkaç metrelik eski bir tel daima kullanışlıdır, kötü adamları bununla bir köşeye paketleyebilirsiniz. Kardeşinizin kedilerle oynadığı lazer de kötü adamların dikkatini dağıtmakta birebirdir. Gözlerine tutarsanız kör bile eder! Annenizin temizlik bezi yapmaya çalıştığı ancak vermediğiniz eski tişörtler ıslatıp gaz maskesi görevi görebilir yada kötü adamların ağızlarına tıkılabilir. Sizi sınırlayan tek şey hayalgücünüz, bütün gereksiz görünen eşyalar işe yarayacaktır.

Süs bitkileri bakım seti kemeri! Olur, o da kabul ya…

 

7. KANKALAR İYİDİR!

Batman-Robin, Captain America-Bucky ve hatta Zagor-Çiko. Fazla bir süper gücünüz yoksa bu kahramanlar gibi bir kankanız olması hayatınızı kurtarır. Tabi kanka seçerken belli özellikleri olmasına dikkat etmelisiniz. Counter Strike`ı iyi oynuyorsa büyük ihtimalle silahlardan anlar, bir internet sitesini ya da sevgilisinin MSN adresini hacklemeye çalışıyorsa ileride sağlam bir suçlu database`i kurabilir yada mafyanın iletişim ağına girebilir. Ağaçlara iyi tırmanıp erik çalabiliyorsa kendini koruyacak kadar hızlı koşmasını biliyordur. Mahalle maçlarının kalecisi ise damdan dama atlarken düşerse orasını burasını kırmadan hayatta kalabilir. Her önüne geleni kanka diye alırsanız hayatınız onların arkasını toplamakla geçecektir.

Kankaların bokunu çıkarmayın yeter…

 

 

8. SÜT İÇİN!

Evet yanlış duymadınız. Süt içmeniz gerekmektedir. Tabi bunun sadece süt olmasına gerek yok, peynir, yumurta, yoğurt ve akla gelen bütün protein içeren gıdalar işe yarar. Dayak yediğiniz zaman Wolverine kadar hızlı iyileşmiyorsanız biraz fazladan protein takviyesi süreci az da olsa hızlandırabilir.

Elinin ayarına edeyim kadın! Bir fantazi yaptırmadın…

Eh… Artık süper kahraman olmak için hazırsınız. Bir de güzel sembol bulursanız bize haber verin ki çatımızda yıllardır sabırla bekleyen ışıldağın içine onu yerleştirip “yetişin gariiiii” diye haber verelim.

1 2
Yazar

Bık bık bık bık, bık bık : Bık - bık bık bık? Bık - bık bık... Bık - BIK!!! Bık - Bık, bık, bık, bık bık...

2 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.