Yani gerçekten de bu durumu anlatacak bir söz bulamıyorum. Marvel Ekim ayından beri her gün bir poster yayınlayıp, 75 yıllık tarihinin önemli olaylarının 2015 yazında geri geleceğini ima edip duruyor. Bunları biriktirip, bir anda basmayı, başlığa da “Marvel’ın 2015 teaser’ları” yazmayı düşünüyorduk ki, son teaser geçen gün geldi. Bembeyaz bir sayfaya, basit bir cümleyle: Everything Ends.

Secret Wars’ın Bahar ayında başlayacağını biliyoruz. Bildiğimiz diğer şey de, vakti zamanında oyuncak sattırsın diye uydurulan Marvel Secret Wars’dan çok farklı olacağı. Bu seferki bambaşka bir şey olacak sanırım, zira baksanıza, Marvel’ın yayınlarından sorumlu başkan yardımcısı Tom Breevort, olayı “Marvel’ın yaptığı en büyük şey” olarak tanımlıyor. 2015 Baharında yapacakları bu değişimden sonraki zaman, yani 2015 yazı için de bu eski olayların yeni versiyonlarını tease edip duruyorlar. Bütün bunlar aklımıza ne getiriyor biliyor musunuz?

Marvel evrenine Secret Wars sonrasında reset atacak. 

Biz artık buna son derece ikna olmuş vaziyetteyiz. Bizce Secret Wars, her ne olacaksa, Marvel’ın tüm evrenlerinin (tüm diyoruz, çünkü Marvel Zombies başka bir evren olmasına rağmen burada kendine yer bulmuş) sonu olacak. Bu sondan sonra da Marvel 2015 yazını tüm serilerinde büyük olayları baştan yaşayarak başlayacak.

Böyle bir şey olursa, bize sık sık sorduğunuz “Marvel evrenine dahil olmak istiyorum, nereden başlayayım?” sorusuna da artık bir cevabınız olmuş olacak. Nasıl ki New 52 yıllarca spagetti kıvamına gelmiş DC serilerini sıfırlayıp okuyuculara kolay erişim şansı sunduysa, Marvel da aynısını yaparsa rahat bir giriş biletine ulaşmış olacaksınız.

Lafı daha fazla uzatmayalım. Buyurun, Marvel’ın yayınladığı 15 Secret Wars teaser görseli!

 

1. Age of Ultron vs. Marvel Zombies

1 Age of Ultron vs Marvel Zombies

 

2. Years of Future Past

2 Years of Future Past

3. Planet Hulk

3 Planet Hulk

 

4. Armor Wars

4 Armor Wars

 

5. House of M

5 House of M

1 2 3
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Yorum

  1. Rıfat Görkem Ünal Cevap ver

    X-MEN ’92 yıllar sonra gördüğümüz eskimeyen bir dost gibi değil mi?

  2. Everything Ends teaser’ına kadar reboot yapacaklarına inanmıyordum aslında, sonuçta Marvel NOW’u yaptılar, geçen sene de yeni ve iddialı serilere başladılar. Marvel cidden çıldırdı

  3. Bence dediğiniz gibi olmayacak ya da tam tersi olacak. Öncelikle bu serileri piyasaya sürüp bir çok şeyi retconlayacaklar ve diyecekler ki bu kadar olayın değişmesi multiverse’de kırılmaya sebep olacak ve zaman tükenecek yani time runs out muhabbeti diyip serileri baştan başlatacaklar new 52 gibi

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.