3. Thor: Bir Kombo Oyunu

09 Thor

Neye Benzer: God of War

Bu zaten şaşırtıcı bir öneri değil, hatta yeni bir öneri bile değil. Vakti zamanında ilk Thor filmi çıkmaya yakın bunu denediler. Olur gibi oldu, olamadı. Arkasında bu kadar geçmişi kuvvetli bir oyun markası yoktu elbette. Çok bir şey söylemeye bile gerek yok. God of War kadar rafine ve tok kombo/aksiyon mekaniklerine sahip bir Thor oyunu. Söylemesi kolay, yapması zor, gerçek olma ihtimalini düşünmek ise pek keyifli.

 

4. Iron Man ve Captain America: Bir Co-Op Oyun

5355721-1160342216-marve

Neye Benzer: Army of Two

Army of Two’yu aklımıza sadece yerel co-op’a odaklanan kaliteli oyun fazla gelmediği için söyledik; en azından modern dönemde. Halbuki bu alışkanlık, klasik oyun döneminde bolca rastlanır bir şeydi. Her biri spesifik bir şeyi diğerinden iyi yapan karakterler, onları seçen bir grup arkadaş ve beraber çalışarak aşılması gereken engeller. Iron Man ve Cap’in yetenek setleri de, mazileri de birbirini çok güzel dengeliyor. Klasik bir beat’em up ya da split-screen bir serüven oyunu müthiş olur mesela.

 

5. Captain Marvel: Bir Fütüristik Açık Dünya Oyunu

captain-marvel-1-featured

Neye Benzer: InFamous

InFamous, Prototype ve Saints Row IV zaten “açık dünya süper kahraman oyunu nasıl olur?” sorusunu çılgın atarcasına cevapladılar. O yönde bir taslağımız var. Ama bugüne kadar kimse gerçekten uzaylı bir dünyada geçen, dokusu tadı çok farklı bir açık dünya oyunu yapmadı. Hazır takvimler 2018’i gösterdiğinde Carol Danvers popüler kültürü işgal etmeye hazır gibi durmaktayken bizce fırsat kaçmasın. Farklı bir gezegende, Marvel’ın sınırsız meşhur uzaylı şehirlerinden birinde geçecek bir Captain Marvel macerası, Carol’un güçlerini de düşününce, gerçekten maksimum keyif verebilir insana. Sizce de öyle değil mi?

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.