5. R2D2

R2D2

Artoo’nun çok fark edilmeyen ince bir detayı var: Threepio baştan beri Naboo krallığının hizmetinde olan Artoo’nun aksine Anakin tarafından yapıldığı ve sonradan Bail Organa tarafından hafızası sıfırlandığı için, Artoo İmparatorluğun yükselişine ve düşüşüne en yakından tanık olmuş karakter. Onun hikayesini de yakinen biliyoruz, ama geçmişini? Ya da Organa ailesinin himayesindeyken yaşadıklarını? Oralar bir ara Star Wars: Droids ile doldurulmuşlardı, ama artık onlar da iptal durumundalar. E o hâlde niye doldurmayalım? Star Wars evreninin en sempatik karakteri değil mi arkadaş bu?

 

6. Count Dooku

Dooku

Bence, dürüst olayım, listedeki en ilgi çekici fikirlerden biri bu. Diğerlerinin bazıları “olursa iyi olur” kıvamında, ama bu ilk aklıma geldiğinden beri içimi yakıyor resmen. Dooku havalı ışın kılıcı ve Christopher Lee karizması sayesinde orijinal üçlemenin en ilginç karakterlernden biriydi. Geçmişi kitaplar ve çizgi romanlarda biraz incelenmişti, fakat iptalden sonra kimse onlara çok dokunmadı. Clone Wars sırasında ne yaptı biliyoruz, ama onun o şanlı Jedi Ustası günlerinden bir veri yok elimizde. Ve olmaması insana bir garip gelmiyor mu?

 

7. Lando Calrissian

Lando

Lando’yu Star Wars: Rebels’da şöyle bir gördük. Eminiz bir veya öteki şekilde yeni üçlemede de namını duyacağız. O yüzden dürüst olmak gerekirse onun için düşündüğümüz şey bir orijin hikayesi değil. Daha ziyade bizim merak ettiğimiz spesifik bir kısım var; ki bu da Marvel’ın Star Wars çizgi romanlarıyla ilgili “iki film arasına sıkıştırma” politikasına uyum sağlıyor: Episode V ve Episode VI arasındaki maceraları. Lando’nun Rebellion ile çıktığı görevleri okumayı ben şahsen çok isterim. Siz?

 

8. Chewbacca

Chewbacca

Allah Allah! Yemin ediyorum düşününce bile bir ürperme geliyor. Dooku kafamda olması gereken çizgi romanlar konusunda ikinci sırada, ama bir numara çok belli, Chewie tahtta çok yalnız. Kendisini Episode III’te görünce bile bir huylanmış, bir yükselmiştik. Ama Holiday Special’ın lanetinden midir bilinmez, kökenlerine derinlemesine inmedik hiçbir zaman. Ya neden? Bu bir Wookiee. Kendisinin lazer fırlatan arbaleti var. Tamam, Han Solo filmi gelirse illa ki yanda Chewie de olacak biliyoruz. Ama Han ile tanışmadan öncesi? Kashyyyk günleri? Harika olmaz mı? Bizce mükemmel olur!

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Yorum

  1. İnsanın hevesi TAMAMEN kaçıyor. Bunca yıldır gerçek kabul edilen hikayeler bir anda çöpte… Dahası neden buna kimse sesini çıkartmıyor?

    • Çünkü başlamak için böyle bir sıfırlama bekleyen büyük bir kitlede var. 🙂

      • Yine de bu yapılan şey, o kitleye şimdiye kadar yapılandan çok daha acımasız. Başladıkları şey de etkileyici bir şey olsa bari. Leia…

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.