Marvel evreni karakterlerinin, en büyük sırlarıyla yüzleşeceklerini vaat eden bir karma seriye hayır diyebilir misiniz? İnsan ne olursa olsun, merakını kamçılamadan duramıyor. Hele ki bu serinin ismi “Original Sin” ise ve fragmanı, “herkesin bir günahı vardır” diye bitiyorsa. Zaten cross-over seriler hep evrenin en güzel işleri arasında olurlar, bir de böyle introspektif, karakterlerin derinine inan eserler oldular mı, tatlarına doyamaz hâle gelirsiniz.

Daha önce Scalped, Wolverine ve özellikle de PunisherMAX serileriyle gözümüze takılan Jason Aaron’un yazdığı, Avengers ve Thor gibi tonla işe imza atmış Brezilyalı çizer Mike Deodato’nun ise çizdiği sekiz sayılık Original Sin, The Watcher’ın öldürülmesini araştıran Marvel kahramanlarının tüm galaksiye yayılan arayışlarını anlatacak. Özellikle Fantastic Four hayranlarının yakından tanıdığı The Watcher, belki de Marvel evreninin en güçlü karakterlerinden biri olduğundan, ölümü de başlı başına bir merak unsuru aslında. Fakat bizi en çok heyecanlandıran, Marvel’ın fragmanın altında yayınladığı şu açıklama:

everybody-has-one-3-f2921

“The Watcher’ı kim vurdu? Bizi kendimizi bildik bileli aydan izleyen gizemli uzay tanrısı artık ölü. Marvel çizgi romanları tarihinin en büyük cinayet gizemi de böylelikle başlıyor. Nick Fury, Marvel evreninin kahramanlarının soruşturmasının başını çekerken, başka sorular da yükseliyor. Black Panther neden aralarında Emma Frost, Punisher ve Dr. Strange’in de olduğu gizli bir ekip topluyor? Unseen kim? Original Sin nedir? Watcher’ın ininden ne çalındı? Ve en önemlisi, artık Marvel evreninin en karanlık sırlarını kim avucunun içinde tutuyor?”

Anladığımız kadarıyla Watcher’ın vakıf olduğu sırları artık Watcher’ın katili elinde tutuyor ve bu 8 bölümlük mini-seri boyunca da bunları kullanarak kahramanlarımızın karanlık geçmişlerini gün yüzüne çıkartacak. Öte yandan, söylemek gerek, Black Panther liderliğindeki bir Emma Frost-Punisher-Dr. Strange ekibi de maşallahlık duruyor. Sırf bu dörtlüyü bir odaya kapatsak eğlenceli üç dört bölüm çıkar bize sorarsanız. Yukarıya resmini koyduğumuz ve Deadpool’un gizemli geçmişine gönderme yapan kapak da insana “Oha” dedirtecek türden. O yüzden, Original Sin’i merakla bekliyoruz. İlk sayı, bugün dijital olarak satışa sunulacak. En yakın zamanda sitede incelemesini de okuyacaksınız. O zamana kadar, aşağıdaki fragmana bir göz atın. İyi seyirler!

http://www.youtube.com/watch?v=mspSt4MxAt0

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

  1. sanıyorum wilsons dan kasıt deadpool’u da görebilicez ki maskede (her ne kadar spiderman’a benzesede) onu gösteriyo.. lakin deadpool’un orjinal ismi wade wilson değil diye biliyorum ama belki de yanlış biliyorum.. bide sormak istediğim bu evrene fazla hakim değilim.. bundan önce okumam gereken bi çizgi roman var mı?? the watcher, unseen ve sin konuları ile ilgili??

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.