Eminim bilenleriniz vardır, uzun bir süredir her Mayıs ayının ilk Cumartesi dünyada “Free Comic Book Day” olarak kutlanır. Bu günde tüm yayıncılar birer sayılarını özel olarak ücretsiz olarak yayınlarlar. Stüdyolar genelde bunları yeni serilerini tanıtmak, özel okazyonları anmak veya geride kalmış ama dikkate değer buldukları serileri tekrar göz önüne çıkartmak için kullanırlar. Hoş bir uygulamadır, düzenlendiği gün Comixology’ler şenlenir.

Bu sene Marvel 2 Mayıs’taki Free Comic Book Day’i özel olarak Secret Wars sonrası dünyasını tanıtmak için kullanacak. Secret Wars FCBD sırasında henüz daha yeni yeni vitesi arttırıyor olacak; ama yine de sonrasında oluşacak yeni bir Marvel evreni var; ve bunun bir yerde tanıtılması gerekiyor. Marvel da bugün iki özel sayı çıkartacak, biri içinde Human Torch’un da olacağı Uncanny Inhumans; diğeri ise yepisyeni kadrosuyla All-New, All-Different Avengers.

Biliyorsunuz, Secret Wars Marvel’ın tüm alternatif evrenlerinin çarpışmasını konu alacak. Marvel’ın yazı işleri müdürü Axel Alonso ortaya çıkacak yeni evrenin ekseriyetle Ultimate ve 616 evrenlerinin parçalarından oluşan bir nevi Frankenstein olacağını söylemişti. Bunun da kanıtını bu sayıda görüyoruz. Zira kadro şu an şu şekilde gözüküyor:

all-new-all-different-avengers

1. Kamala “Ms. Marvel” Khan

2. Sam “Captain America” Wilson

3. Sam “Nova” Alexander

4. Vision

5. Kadın Thor

6. Iron Man

7. Spider-Man

Dikkat ettiyseniz Iron Man ve Spider-Man için “Tony Stark” ya da “Miles Morales” demedik, her ne kadar kapaktaki kostüm açıkça Miles’ınki olmasına rağmen. Bunun sebebi Axel Alonso’nun CBR’daki köşesinde spesifik olarak “bu kostümlerin içindeki karakterleri bilmiyoruz” demiş olması. Tabii biraz imalı konuşması, gizemi hayatta tutmak istediğinden. Ben kendi payıma Iron Man’den hiç emin değilim; ama o Spider-Man’in Miles Morales olduğunu cidden düşünüyorum. Peter Parker’dan da vazgeçecek olmaları pek aklıma yatmıyor; o yüzden, daha önce söylediğim Spider-Team fantezim gerçekleşmeye bir adım daha yaklaşmış olabilir diyor ve ürperiyorum!

Bu yeni kadronun oluşturulurken temsiliyet ve dahiliyet gibi çok üzerine konuştuğumuz kavramlarla kurulduğu aşikar. Ve çok da hoş bir durum açıkçası. Üstelik genç karakterlerle yaşlılar arasında da hoş bir denge sağlamışlar. Fakat Captain Marvel, Spider-Woman, Hawkeye gibi demirbaşların da eksikliği hissedilecek muhakkak. Ben kendi payıma onların başka yerlere atanacağından emin gibiyim; örneğin Carol Danvers zaten yakın olduğu Guardians ekibine dahil olabilir; Spider-Woman ve Hawkeye da daha SHIELD içi bir örgütte çalışabilirler. Peki siz ne diyorsunuz? Yeni Avengers kadrosu nasıl?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

9 Yorum

  1. Yaşlı Peter olsun bence, Miles’a mentor tarzı olarak, öğüt filan versin ama, süper-kahramanlık yapmasın. Spidey olarak Miles gayet güzel bence. Tony’den bıktık, yeni Iron Man pls. Kamala Khan iyi, Miss. Thor (Evet ona Miss. Thor diyorum :/ ) da iyi. Sam’ler de iyi, Vision gitmeli, başka robot koyun, yeni robot yapın bi yolunu bulsun Marvel ama, Vision yeter. Ayrıca bir de Hulk’ımsı bi karakter lazım bu gruba.

  2. “Kadın Thor” ahaha görünce çok güldüm ya şu hatuna bir isim bulsalar böyle olmuyor. Thor mu ama thor erkekti noldu çekici yanlış yere mi vurdu ahahaha 🙂 Iron man beyazlara bürünmemiş miydi bu başka biri olabilir belki

  3. Minato Namikaze Cevap ver

    Büyük ihtimal quicksilver ölecek ve scarlet witch de bu yüzden bizimkilerin tarafina geçicek 3.fragmanda hepsi robotlara karsi savasirken bir tek quicksilver yoktu sanirim orada .

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.