Invincible Iron Man

Invincible Iron Man

Yeni Iron Man serisi üzerine zaten detaylı bir şekilde konuşmuştuk. Brian Michael Bendis ve David Marquez’in götürdüğü seri, Marvel’ın amiral gemisi olacak. Değişim geçirebilen bir zırh, genişletilmiş bir kötü adam kütüphanesi, bir süre solo takılma vaadi… Hepsinden konuşmuştuk zaten uzun uzun. Bizce iyi olacak. Çünkü Bendis. Yani Bendis işte?

 

Spider-Gwen

Spider-Gwen

Spider-Gwen’in kaderi en nihayetinde belli oldu. Evet, yeni bir seri geliyor. Latour ve Rodriguez yine işin başındalar. Neticede karakteri onlar yarattılar, ilk beş sayı onlar adam ettiler, şu anda misler gibi başına geçecekler post-Secret Wars serisinin. Fakat sıkıntı şu. Spider-Gwen yeni ANAD Marvel evreninde değil, kendi evreninde devam edecek yoluna. Ee.. Bu Secret Wars meselesinin tüm olayı multiverse olayını yok etmek değil miydi? Oldu mu yani şimdi?

 

Spider-Man

Spider-Man

Spider-Man’den de daha önce söz etmiştik. Serinin ana karakteri Miles Morales olacak. Peter Parker bir abi rolünde bu sefer. Aralarında ben şahsen bir Obi-Wan – Anakin dinamiği bekliyorum, bunu da daha önce dile getirmiştim. Başka yan karakterlerden pek söz edilmedi, ama Ultimate Spider-Man serisini yıllardır efsane bir şekilde yazıp çizen Brian Michael Bendis – Sara Pichelli ikilisi yine iş başında olduğu için gözümüz kapalı, güvenimiz tam.

 

Squadron Supreme

Squadron Supreme

Squadron Supreme, tam bir Justice League çakması olarak göğsünü gere gere kendi Secret Wars serisinde gözükmüştü. Hyperion (Superman), Nighthawk (Batman), Warrior Woman (Wonder Woman), Whizzer (Flash), Doctor Spectrum (Green Lantern)’lı kadro, burada biraz değişiyor. Hyperion ve Nighthawk hâlâ var, Doctor Spectrum bu sefer bir kadın, onların yanında da New Universe’den Blur var. James Robinson ve Leonard Kirk projeyi yürütecekler. Biz de merakla bekliyoruz.

 

Totally Awesome Hulk

Totally Awesome Hulk

Adı gerçekten saçmalık ötesi olan yeni Hulk serimiz, geçen haftalarda DC You’nun hashtag’li “genciz dostum genciz” kampanyasını utandırıyor daha hiç başlamadan. Greg Pak ve Frank Cho’nun yazıp çizeceği seride, yeni Hulk ile tanışacağız. İkilinin dediğine göre bu yeni Hulk “hâlinden çok memnun olacak, bu kadar memnun olması da problem yaratacak”. Marvel evreninde bence Hulk olmaya samimi memnun olacak tek karakter var, o da zaten dedikoduları bayadır dönen Amadeus Cho. Israrla yeni Hulk’ı duyurmadılar, henüz net bir şey söyleyemiyoruz, ama illa ki bir alınıp okunacak…

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.