amc-to-develop-preacher-tv-seriesDaha önce Preacher’ın AMC tarafından dizi olma ihtimali üzerine bir haber yapmıştık. O zaman hiç bir şey kesin değildi fakat artık sevinebiliriz.

AMC’nin yaptığı açıklamaya göre, Preacher dizi oluyor ve Seth Rogen / Evan Goldberg ikilisinin yazarlığında adapte ediliyor.

Modern çizgi romanlar arasında bir baş yapıt olan Preacher, Tanrı kadar güçlü, Genesis isimli bir varlıkla birleşen Texas’lı Vaiz Jesse Custer’ın hikayesini anlatıyor.

Dizinin ne zaman geleceği henüz belli değil, Rogen/ Goldberg ikilisi yapımın yazarlığı dışında yapımcılığını da üstlenmiş durumda, eh, kendilerinin büyük Preacher fanatikleri olduğunu bildiğimiz için, içimiz rahat.

Tabii bizim içimiz rahat ama, Rogen ve Goldberg’de heyecan büyük, ikili konuyla şöyle bir açıklama yayınladı:

“Bu inanılmaz, 7 yıldır Preacher’ı yapmaya çalışıyorduk, AMC sonunda bize bu şansı tanıdığı için inanılmaz mutluyuz. Preacher bizim favori çizgi romanımız, bu sebeple düzgün olması için elimizden gelen her şeyi yapacağız! Humperdoo!”

Tabii bunun üzerine de Garth Ennis usta boş durur mu? O da şöyle buyurdu:

“Steve Dillon ile birlikte Preacher’ın televizyona adapte edilmesinden dolayı çok mutluyuz. Bu bize iki saatlik bir Preacher filminden çok daha doğal geliyor. Tabii bunun gerçekleşmesi için uzun yıllar bekledik fakat Ken Levin ile Neal Moritz işin ucunu bırakmadı, bugüne onlar sayesinde geldik.”

 

Şimdi asıl merak ettiğimiz şey, Arseface ve Saint of Killers’ı kim oynayacak?

Ben Affleck Los Angeles’tan bildirdi.

Yazar

If I ever woke up with a dead hooker in my hotel room, Matt would be the first person I'd call.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.