Original Sin, Time Runs Out falan derken, Marvel evreninde taşlar bir hayli ciddi bir biçimde yerinden oynadı. Daha önce haberlerini yapmıştık, Wolverine’in ölümü adım adım yaklaşıyor; Peter Parker en sonunda geri döndü, Inhumans ad değiştirerek tekrar karşımıza çıkacak ve Uatu, The Watcher Hakk’ın rahmetine kavuştu. Tüm bunların arasında, bir büyük değişikliğin daha bizleri beklediği belliydi ama, Marvel kendi teaser’ını kendisi cevaplayınca, her şey iyiden iyiye netleşti: İlk siyahi Captain America’mız geliyor.

İyi hoş da, Steve Rogers’a ne oldu? Bilmeyenler için, Rogers’ı Captain America yapan Super Soldier serumu kendisinin içinden alındı. Bu da Rogers’ı zayıf, yaşlı bir adam olarak bıraktı. Haliyle artık sokaklarda Captain America’lık yapabilecek konumda değil. Marvel da o yüzden sordu: “Yeni Captain America kim olacak?”. Newsarama’daki parlak arkadaşlar bu sorunun cevabını bulmuşlar bile. Mayıs ayının sonunda yayınlanan Avengers #35 kapağı, “8 Months From Now” konseptiyle yayınlanmıştı. O konsept de şimdiki hikayelerin 8 ay sonraki kapaklarını yayınlayıp, heyecan yaratmak üzerineydi. Kapak şu şekilde sunulmuştu:

Avengers_35_Cover-610x925

Net görebildiğiniz üzere soldan sağa Havok, Thor, yeni Cap, güçsüzleşmiş Steve Rogers ve Hulk’tan oluşan bir kadro var. Yeni Cap’e dikkatlice bakın. Gözlükler size bir şey çağrıştırdı mı?

Captain-America-Poster-Featuring-Anthony-Mackie-as-Falcon1

Evet, yıllardır Captain America’nın sağ kolu olan, hatta sinemada da Anthony Mackie tarafından başarıyla canlandırılan Falcon Newsarama’ya göre bir sonraki Captain America olacak. Biz de bu analize can-ı gönülden katılıyor ve destekliyoruz. Falcon sevdiğimiz bir karakter, çok uzun süredir de Cap’in sidekick’i. Steve Rogers artık kanatlı şapkayı takıp kalkanı sırtına çekemiyorsa, bu işi Falcon’dan daha hak eden kimse yok.

Şimdilik hiçbir şey net değil tabii ki ama, %99 diyebiliriz. %100 için Eylül’deki Avengers #35’i (işte bu 8 Months From Now ile tease edilen sayı) veya Ekim’deki Captain America #25’i beklememiz gerekecek. O sırada yorumlarınızı belirtin, Falcon’dan iyi bir Cap olur mu?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

  1. Tuğberk Ağca Cevap ver

    Tabi o 8 ay yazısı aslında Secret War’u belirtiyormuş gelecekten geldim ve söylüyorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.