Malum, Suicide Squad’da Joker’i oynayacak Jared Leto‘nun yeni tarzı dün yayınlandı, internetler kırıldı bir anda. Hepimiz kendimizi derbeder bir vaziyette tartışırken bulduk; olmuş muydu, olmamış mıydı? Sorularımızın ortasında gül çiçeği gibi açan bir gerçek vardı, onu biraz unuttuk: Bu çok da yeni bir Joker değildi aslında. Daha önceden Batman: R.I.P ve benzeri birkaç iş, Joker’i böylesine bir punk rock estetiğiyle resmetmişti zaten.

Buna bakınca aklımızdan geçirdik, acaba filmin diğer yıldızı Harley Quinn ile ilgili de David Ayer benzer şekilde çizgi romanlardan mı ilham alacaktı? Olabilirdi gayet! Harley kızımız alternatif evrenler, oyunlar, oyunlardaki alternatif kostümler, tek seferlik gizli görev kıyafetleri gibi şeyler derken baya bir üst değiştirdi son yıllarda. Biz Ayer’in ilham alması olası olan 8 geçmiş kostümü şu şekilde listeleyelim, olurlarına da bir bakalım dedik!

Not: Görüntülerin üzerindeki çizimler DeviantArt’tan Mark-EG’in profilinden alınmıştır, sayfasını ziyaret etmenizi öneririz!

 

1. Oriijinal Kostüm

01 Original TAS

Nereden: Batman: The Animated Series

Nedir: Harley Quinn’in orijinal kostümüdür kendisi. Bizzat Paul Dini imzalıdır, sonraki kostümlerinden tümden daha muhafazakardır, karakterin isminin ima ettiği şeye çok daha yakındır.

Oluru?: Çok yüksek değil. Harley Quinn’in patlaması, bu kostümün bırakılmasıyla oldu resmen. Evet, hepimiz inceden karakteri bu kostümle hatırlıyoruz; ama genel olarak insanların aklına artık Harley dendi mi tek parçalık kırmızı siyah bir kostüm gelmiyor.

 

2. Seksi Hemşire Kostümü

02 Arkham Asylum

Nereden: Batman: Arkham Asylum

Nedir: Harley’yi bir gecede süperstar yapan kostüm bu işte. Rocksteady’nin oyununda Harley Quinn aslında öyle çok da dev bir yer kaplamıyordu, ekranda gözüktüğü dakikaları kuvvetle muhtemel iki elimizde sayarız. Ama o kostüm çok ses getirdi, cosplay dünyalarını dağladı!

Oluru?: Fena değil! Kostüm biraz fazla tipik bir seksilikte, şu yılda insanlar ekranda seksi hemşire görmeyi banal bulabilirler. İşin doğrusu, biz de iki saat görmekten keyif alır mıyız emin değiliz. Belki The Dark Knight’taki Joker tarzı, tek seferlik?

 

3. Deri Sokak Kostümü

03 Arkham City

Nereden: Batman: Arkham City

Nedir: E Asylum’da öyle muhteşem bir iş çıkartırsan, devamında da aynı şey beklenir. Madem Asylum’da tımarhanedeydik ve seksi bir hemşire kostümü gerekiyordu, bu sefer de sokaklardayız, kostüm ona uygun olsun!

Oluru?: Bizce bu listedeki en yükseklerden biri. Pratik, sert, o Joker’in yanında şık durur, gerçek hayatta da sırıtmaz.

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.