YARATICILARI

Marvel-Cards-1994-Rogue-X-Men-Art-Boris
Çizgi romanlarda ilk kez 1981 tarihli The Uncanny Avengers‘ta görünen Rogue’un karakter yazımını Jubilee’nin de yaratıcılarından Chris Claremont yapmış, çizimi ise Marvel’ın birçok ekip hikayesini resmeden  Michael Golden tarafından yapılmış. Bu iki ismin haricinde Rogue’dan bahsederken unutulmaması gereken bir diğer isim ise Robert Rodi: Rodi, Rogue’un 2004’te basılan solo serisinin yazarı ve Rogue’un karakter gelişiminde büyük emeği olan bir sanatçı. Aynı zamanda Rogue’un alter egosunun kulağına “Anna Marie” ismini fısıldayan kişi Rodi.

KOSTÜMLERİ

Rogue_final
Rogue’u genellikle standart X-Men suiti içinde görüyoruz; dar ve sarı-yeşil renklere sahip suitin üstüne bir de kahverengi bir ceket atıyor. Beyaz perçemlerini öne çıkaran saç bandını da eksik etmiyor. Bazı hadiselerde karşımıza kapüşonlu,  yeşil-beyaz bir kostümle de karşımıza çıkabiliyor. Rogue. Üzerine her ne giyerse giysin bir şekilde çekici olmayı başardığı da bir gerçek.

YER ALDIĞI TV VE SİNEMA YAPIMLARI

rogue-x-men-90518212801024jpg-8861e8_1280w
Çoğu ünlü X-Men karakteri gibi Rogue’da ilk kez Fox Kids’in X-Men’inde hareketli biçimde resmediliyor. Lenore Zann tarafından seslendirilen karakter için çizgi filmde, çizgi romanlardakine sadık bir orijin işleniyor. Seri içinde Apocalypse tarafından köleleştirildiği bölümler oldukça heyecanlı ve akılda kalıcıydı.
Rogue, X-Men Evolution animasyon serisinde de yer alıyordu ancak burada depresif ve gotik bir ergen olarak tasvir edilmişti. Bunun haricinde karaktere ve orijine sadık gibi görünse de bu tasvir seyircileri karakterden soğutmaya yetmişti. Karakter ayrıca X-Men animesinde ve Wolverine and the X-Men animasyonlarında da yer aldı.

Rogue’un film macerası birçok mutantın aksine biraz daha yerinde gerçekleşiyor. İlk üçlemede Anna Paquin tarafından canlandırılıyor ve performans olarak olmasa da duruş olarak Rogue’a yakın bir portre çizilebiliyor. Aynı oyuncu tarafından Days of Future Past’te de oynansa da Wolverine’in başında onu komada tutan sahnesiyle sadece bir cameo olarak karşımıza çıkıyor. DoFP’ın DVD’sinde bol Rogue’lı bir versiyon olsa da bu, hayran bıktıran DVD eklerinden fazlası olamıyor.

SON NOT

comics-xmen-rogue-marvel-comics-comics-girls-1920x1080-wallpaper_www.wallpaperhi.com_63
Rogue kişiliği, güçleri ve neden olduklarıyla X-Men için çok değerli ve büyük yere sahip bir karakter. Çoğu mutant gibi beyaz ekranda hakkı verilemese de kemik bir hayran kitlesi var ve onlar Rogue’un hakkını yedirecek gibi değiller. Bu yüzden Rogue’u tanısanız ve sevseniz –temas etmediğiniz sürece– zarardan çok yararınız olur.

1 2
Yazar

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.