Kostümü

4f6da499c01aae918e3c312b54b308c9--comic-villains-marvel-characters

Quentin Beck’in asıl Mysterio kostümündeki botlar, gizlenmesine yardımcı olan kimyasal duman üfleyen mekanizmaya sahiptir. Bu botlar aynı zamanda çok yükseğe zıplamasına da yardımcı olur. Eldivenlerindeki asit spreyi sayesinde ise Örümcek Adam’ın ağlarını eritebilmektedir. Tek taraflı cam kaskı ise duman içinde etrafını görebilmesini sağlamakla beraber, Örümcek Adam’ın örümcek hislerinden ilham alınarak ultrasonik aygıtlarla inşa edilmiştir.

Düşmanlarıyla karşılaşmaları sonrası ise, kostümünü bu yönlerde geliştirmeye ve kendini rakiplerine karşı daha hazırlıklı hale getirmeye çabalamıştır. Saykodelik güç eklediği kaskı haricinde ayrıyetten bayıltıcı gaz, elektrikle şarj edilen pelerin ve de elektroşok atan eldivenleri de bu geliştirdiği kostüm parçaları arasındadır. Tüm bunlar dışında sakinleştirici silah, elektromanyetik alan saptırıcı ışın silahı, holografik makine ve çalınmış bir Dijital Görsel İleticisi çipi de kullanmıştır.

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

  • Spider-Man’e göre “Sinister Six” ismini bulan kişi Mysterio’dur.
  • Alternatif bir evrenden, Evren-1610’a giriş yaptığı bilinen birkaç canlıdan biri olabilmiştir.

 

Son Not

maxresdefault

Spider-Man’in o meşhur animasyon dizisi dışında pek fazla tanık olamadığımız Mysterio’nun, şimdilerde sinema evrenine giriş yapıyor oluşu aslında bir hayli heyecan verici olsa gerek. Gerek karakter geçmişi ve gerekse de hikayelere az dahil oluşuyla, çok fazla yakından tanıyabildiğimiz bir karakter değil kendisi. Örümcek Adam’ın azılı düşmanlarından biri olarak yer eden ama diğerlerine oranla yine daha az seviyede detaylandırılmış Mysterio’nun, planlanan spin-off filmi için şimdiden parmaklarımızı çaprazladık biz. Eğer Sony doğru adımları atarsa, Mysterio’nun kökenine ve azılı bir düşman oluşuna dair ayrıntılara çok daha rahat inebileceğimiz bir filme sahip olacağız. Umalım da bu konuda film sektörü yüzümüzü kara çıkarmasın.

1 2
Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.