6. Dark Supergirl

06 Dark Supergirl

İşte… Yani, bu da böyle bir şey olarak yaşandı. Başta dedik ya, DC çok düşmedi kötü karakter meselesine. Blackest Night dönemi herkese tek tek bir siyah kostüm giydirip rahatladılar. Ara ara karakterlerin asabı bozuduğu zaman giydiği farklı kostümler oldu, ama kimse düpedüz “kötü” olmadığı için öyle çok madde çıkmadı listemize. Bir tek Dark Supergirl’ü aldık. O da zaten aynısının siyahıydı. Hürmeten girdi listeye.

7. Superior Iron Man

07 Superior Iron Man

AXIS, bence Marvel’ın aklına gelmiş tartışmasız en iyi fikirdi. Zırnık iyi işleyemediler –çünkü, KLUH ne ya– ama kağıt üzerinde her karakterin iyi-kötü dengesinin aksi tarafa kayması çok eğlenceliydi. Buradan çıkan pek çok enteresan durum oldu –Sam Wilson’ın tam bir faşiste dönmesi gibi– ama herhalde aralarında en garibi Tony Stark’ın… çok az değişmesiydi. Zaten AXIS’ten sonra da eski alignment’ına dönmedi bir süre. Keşke kostümü de dönmeseydi, çünkü gümüşi endo-sym kostümü hâlâ müthiş gözükmüyor mu yani allasen?

 

8. Shadowland Daredevil

08 Shadowland Daredevil

Ben bu çizgi romanı ilk okuduğumda “oh” diye geçirmiştim içimden, “daredevil’ın gardırobuna üçüncü bir ikonik renk eklendi“. Hayatına sarı başlayıp mührünü kırmızı koyan adama siyah gerçekten çok yakışmıştı be çünkü! Sonradan dizi de bir sezon Daredevil’ı siyahlar içinde gezdirince, hakikaten de külliyatta bir yeri belirdi siyah Daredevil’ın. Bizce pik noktası Shadowland dönemiydi. Kim tarafından bedeni ele geçirilmişse geçirilmiş, Daredevil’ı tekrar siyah yap Marvel. Sen de istiyorsun, biliyorum.

9. Simbiyot Spider-Man

09 Symbiote Spider-Man

Bütüüüün listemizin kaynağı budur. Marvel’ın sadece ve sadece oyuncak satmak için uydurduğu bir event’in, sadece ve sadece yeni kostümler daha fazla oyuncak satılmasına sebep oluyor diye uydurduğu bir kostümü bu. Ama işte bir yandan da tarihin en popüler süper kahramanlarından birinin, en popüler hikayesinin de başlangıcı. Üstüne üstlük, en sevilen süperkötülerden biri de bu kostüm vesilesiyle doğdu. Bir klasik, bir efsane ve listemizin de son maddesi.

O hâlde şunu soralım sizlere: Sizin favoriler hangisi? Yazsanıza yorumlara!

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.