HeroMachine diye bir zımbırtı var, belki biliyorsunuzdur. Sonundaki numara arttıkça karmaşıklaşan bir “süper kahraman yapma” motoru bu. Biz bir süredir onunla oynuyoruz. Kendimizi yaptık, arkadaşları yaptık, eşi dostu yaptık… Sonra şeytan dürttü, “ulan?” dedik. Süper Lig takımları geldi gözümüzün önüne. Zaten adı da hazırdı. Süperdi zaten bu lig. Takımları da süper olsa ne olurdu? Bu soruyla başına oturduğumuz HeroMachine’den, şu 18 kahraman ile kalktık.

Genel olarak takımları süper kahraman yaparken, farklı şeylerden ilham aldık. Genel olarak pozlar HeroMachine’in olanakları ile sınırlıydı.Şablon olarak ise ekseriyetle 60 ve 70’lerin klasik süper kahraman görünümlerinden yararlandık, yer yer de daha modern tasarımlara da özendik. Birebir tasarımlarda ise genel olarak dört şeyden faydalandık: kulüplerin mazileri, logoları, maskotları ve rumuzları. 

Örneğin Akhisar‘ın tasarımı direkt olarak sıradışı kulüp logosunun tasarımından geldi. Öte taraftan Beşiktaş için elbette kartal ögesini, Galatasaray için de elbette aslan ögesini öne çıkartan şeyleri kullanacaktık. Başakşehir‘in göçebe, her maçı deplasman bir kulüp mazisi biraz kostümüne yansıdı, Kasımpaşa‘nın da yüksek bütçesinden kendisine Iron Man vari bir tip yakıştırdık. Mersin İdmanyurdu ise şeklini lakabından aldı: Kırmızı Şeytanlar.

Öyle öyle derken, şu şekil 18 kulüp oluştu. Bir bakın, göz atın. Ne diyorsunuz, olmuş gibi mi?
Akhisar Belediye - TAMAM Antalya - TAMAM Beşiktaş - TAMAM Bursaspor - TAMAM Çaykur Rize - TAMAM Eskişehirspor - TAMAM Fenerbahçe - TAMAM Galatasaray - TAMAM Gaziantepspor

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.