4. Bart Allen

bartallen
Bart Allen’ın soy ağacı epey karışık. Ben anlamaya çalışırken “aman akraba evliliği işte herhalde” deyip kafa yormayı bıraktım mesela. 30. yüzyılda dünyaya gelen Bart Allen’ın soyu baba tarafından Barry Allen’a uzanırken anne tarafından da kötü adamlarla dolu Thawne sülalesine dayanıyor. Neyse ki Allen babaya çekiyor da karşımıza bir kahraman olarak geliyor. Fakat Bart’ın güçleriyle ilgili bir sıkıntı mevcut. Kalıtımsal sebeplerden metobolizması çok hızlı çalışıyor ve büyümesi normalden çok daha hızlı gerçekleşiyor. Bu duruma hiçbir çare bulunamayınca büyükannesi Iris West, kendisini belki Wally West’in yardımı dokunur diyerek geçmişe gönderiyor. Burada Wally sayesinde metobolizması normale dönen Bart, Batman abisinden Impulse adını alıp kendine dönem dönem Teen Titans ve Young Justice ekipleri içinde Kid Flash olarak yer bulmaya başlıyor. Henüz dizinin planları dahilinde kendisi yok ama bakarsınız birkaç yüzyıl öteye de uğrarlar, kim bilir?

3. Wally West

wally-west
Eniştesi Barry’nin yanında yoluna Kid Flash olarak başlayan ama Crisis On Infinite Earths ile Barry Allen’ın ortadan kaybolmasının ardından The Flash olarak bayrağı devralan Wally West’i bu sezon Keiynan Lonsdale isimli genç yetenek canlandıracak. Diziye ne sıfatla katılacağını bilmiyoruz ancak Iris’in kuzeni ya da yeğeni gibi bir şey yapacaklardır diye düşünorum. Keystone City’den buraya gelince mi güçlerini kazanacak yoksa orda kendisini güçlere sahip bir biçimde mi bulacağız göreceğiz. Orijin hikayesinde teyzesi Iris’i ziyaret etmek için Central City’e geldiğinde Barry ile tanışıp güçlerine kavuşuyordu. Dizide de aynı şekilde olması kuvvetle muhtemelen. The New 52 ile siyahi olarak karşımıza çıkan karakter başından beri planlar dahilindeydi ki dizide West Ailesi’ni de bundan dolayı siyahi yaptıklarını düşünüyorum. Wally West’in Barry Allen kadar ikonik olup olmadığını tartışabiliriz ancak açık ara en eğlenceli ve komik The Flash olduğu su götürmez. En hızlı The Flash olduğu gerçeğini söylemiyorum bile. Barry gibi travmalardan beslenmediği için aslında süper kahramanlığı da daha eğlenceli görmektedir. Tam da bu yüzden Hunter Zolomon kendisinin bir travma yaşaması gerektiğini düşünür, çünkü kendini geliştirmesine sebep olacak bir acı yaşamamıştır hiç. Dizide hakkını verememelerinden çok korkuyorum çünkü Wally’nin eğlenceli özelliklerini Barry’e atfettiler ilk sezon boyunca. Bu da Wally’i göremeyeceğimizi düşündürtmüştü. Umarım hem yeterince eğlenceli yaparlar hem de çizgi romanlarda senelerce bir köşeye attıkları gibi karakteri piç etmezler.

2. Hunter Zolomon

hunter
İlk Reverse-Flash haklarını Eobard Thawne ile kullandıkları için bu sezon yeni bir kötüye ihtiyaçları olacaktı haliyle. Yeni sezonumuzun kötüsü Zoom / Hunter Zolomon olacak. Yani en azından Zoom dedikleri için Hunter Zolomon’dan bahsettiklerini umuyoruz. Thawne’nın aksine Zolomon’un hız gücü yok. Zamanı bükerek etrafındaki her şeyi ve herkesi yavaşlatıyor, böylelikle hızlı koşmadığı halde çevresindeki her şeyden daha çabuk hareket etmiş oluyor. Ben bunu nasıl görselleştireceklerini ayrıca merak ediyorum. Wally West vasıtasıyla karakterlermizle tanışacağız sanırım. Keystone City’de Metahuman’ları araştıran bir polis danışmanı olarak görev yaptığı orijin hikayesini kullanabilirler. Derdi Barry Allen’dan ziyade Wally olacaktır. Wally’nin Barry gibi bir travma yaşamadığını bu yüzden de gerçek kaybın nasıl bir şey olduğunu anlayamadığını düşünen Zolomon, daha iyi bir The Flash olabilmesi için ona bir travma yaşatmak için elinden geleni yapacaktır sanırım. Kimbilir belki geçen sezon tanıştığımız Linda Park’ı da Wally’e kız arkadaş yapıp zemin hazırlarlar.

1. Jay Garrick

Jay-Garrick-The-Flash
Sezon finalinde takkesini gördüğümüz Jay Garrick, önümüzdeki sezon The Flash’e akıl hocalığı yapmaya geliyor. Kendisi beklendiği gibi geçmişten gelecek ama bugüne kadar adını duymamamızın sebebi, alternatif evrenden gelecek olması. Çizgi romandaki Altın Çağ The Flash’i izliyor olacağız yine. 1940’lara şöyle birkaç flashback çakarlarsa tadından yenmez bu sezon. Yeşilçam emektar Speedster’ını, Masters of Sex dizisiyle tanıdığımız Teddy Sears canlandıracak. Adamcağız da dönem rollerinden kurtulamadı. Hermes’ten esinlenen kaskıyla belleklerde yer eden ilk The Flash Jay Garrick, 1940’larda gücüne yaraşır bir biçimde fırtına gibi esti. İkinci Dünya Savaşı’nın ardından çizgi romana ilginin düşmesiyle birlikte Jay Garrick abimizi de emekliye ayırdılar. Gümüş Çağ, daha genç ve daha modern bir The Flash’in önünü açacaktı: Barry Allen

1 2
Yazar

Bir reklam ajansında esnek saat olarak çalışıyor. Geekyapar yazarı. Hobi olarak spoiler vermeyi seviyor. Dreamer değil. Vizyonsuz. Şu hayatta hep Hufflepuff'liğindan kaybetti.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.