Onu tanıyorsunuz. Onu seviyorsunuz. “Chaotic Good” olmayı bir oyun teriminden öte, bir yaşam felsefesi olarak seçmenin ne demek olduğunu onunla öğrendik. Yaşımız küçükken “Rejoice!” kelimesinin şampuan markasından fazlası olduğunu onun neşeli çığlıklarıyla öğrendik. Onu ve yoldaşı Boo‘yu çok özlemiştik. Huzurlarınızda Minsc!

STK650953

Evet, bırakın Baldur’s Gate‘i tüm Dungeons & Dragons aleminin en meşhur karakteri sayılabilecek Minsc, yıllar sonra başrolünü üstlendiği bir macera karşımızda. Biz onu ve koca kılıcını oyun dünyasında görmeyi bekliyorduk ama bizim küçük enişte dönüşü çizgi dünyadan yapmaya karar vermiş. Güzel de olmuş gibi.

Legends of Baldur’s Gate’in duyurusu bu yaz başı yapılmış, çizgiromanın ekimde de raflarda yerini alacağı söylenmişti. Benim gözümden kaçan mühim detay ise başrolü Minsc’in kaptığı olmuş. Dungeons & Dragons’un 40. yılı şerefine başlatılan seriyi Jim Zub yazıyor, çizimleri de Max Dunbar yapıyor.

Hikayemiz Tyranny of Dragons’un en ilginç kısmı ise orijinal Baldur’s Gate hikayesinden yüzyıllar sonrasında geçmesi. Peki Minsc’in işi ne? Gene nasıl kendini maceraya bulaştırdı? Oyun uyarlamalarını çok sevmem ama bu ilk sayı gerçekten keyifli olmuş. Fırsat bulursanız edinmeye bakın.

Meraklısı için birkaç görsel armağanım olsun:

 

1

 

 

1

 


1

 

 

 

Doğrusu bu seride çok eğleneceğiz gibi geliyor bana, umarım haksız çıkmam.

 

Yazar

Eskilerin dediği gibi: "You must gather your party before venturing forth"

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.