“Süperkahramanlar Türkiye’de de olsa ya!” hayali, büyük küçük hepimizin hayalidir. Bizim de böyle bir hayalimiz, kafamızda tasarımlarımız vardı. En güncel, en hızlı şekilde nasıl yaparız bu işi? Teknoloji ve sosyal medya işin içinde olmadan olmaz dedik.

Şimdi merak ediyorsun elbette sevgili okur, nedir bunlar? Tanıdığımız bildiğimiz bu süper karakterlerin memleket versiyonları ne yapıyor böyle? Valla kısacası, Samsung sağolsun!

Sekiz Türk süper kahramanı ile tanışın!

 

1) Karakuşak’ın Attığı İlk, Tek ve Son O Muhteşem Görsel!

Karakuşak en gizemli kahraman, çok gören-duyan var, sokaklarda kol gezdiği, milleti koruduğunu herkes söylüyor. Bir yandan da böyle bir kahramanın gerçekte olmadığı, devletin ya da medyanın bir kurmacası olduğu söyleniyordu. Bu görsel, Karakuşak’ın kayıtlı tek net görseli, bu görsel dışında Instagram’da hiç paylaşım yapmadı. Görsel çok beğeni aldı, çünkü Karakuşak muhteşem bir adam (biz de fanıyız) ama tek bir görseli olması insanı şüphelendirmiyor değil…

İstanbul’un Kara Şövalyesi gerçekten de var mı?

karakusak_01

2) Süper Güç ve Memleket Sevgisi!

Süper Güç’ün kalbimizde yeri ayrı. Memleketin ilk süperkahramanı, 1980’lerden beri aktif bir şekilde, gerektiğinde her şehirde kendisini gösteriyor. Gerek Kardak Krizi’nde, gerek sınır operasyonlarında, gerek deprem sonrası yardım bölgelerinde bazen peleriniyle, bazen sivil kıyafetlerle ortaya çıktığı biliniyor, olaylara karışsa da kanıt bırakmıyor… Ancak biz onu İstanbul göklerinde süzülürken görüyoruz ve biliyoruz, bir gözü hep üzerimizde, bizi koruyor. 36 yıldan sonra artık hepimizin ailesinin bir parçası gibi, herkesle arasını iyi tutabilen bu adamı hayranlıkla izliyoruz.

superguc_02

3) Atıl Kurt’un Atarını Yaptığı Yol Manzaraları!

Atıl Kurt’un asker geçmişi olduğunu biliyoruz ancak devlet sırrı olduğundan net bir bilgi yok. Bir dönem kendisi gibi farklı güçlere sahip mutant kankaları ile bir ekiptiler ama Atıl Kurt, tam bir Çarşı ruhu adamı olduğundan atara atar, gidere gider yaptı, pençelerini kapatıp, bastı motoruna yollarına düştü. 3 aydır bol bol fotoğraf atıyor, Anadolu’yu Atıl Kurt’un gözünden izliyoruz!

atilkurt_01

4) Acele İş’in Aynasız Çektiği Ayna Selfiesi!

Acele İş sıkıldıkça kendi kendisi ile yarışıyor ve her an her yerde sanki! Geçen hafta biz Kadıköy’ken yanımızdan bir şey savruldu, bir tezgah devrilecek gibi olunca mavi bir bulanıklık tezgahı düzeltti, sonra yine silindi. Anladık ki Acele İş esti geçti. Bu kareyi başta anlamadık, sonra fark ettik ki Acele İş yeni bir telefon almış, fotoğraf çekmeye basıp, kamera karşısına geçip, sonra yerine dönüp kamerayı tutuyor. Işıktan kaç kat hızlı şu anda bilemedik ama aklımız çıktı!

aceleis_01

1 2 3 4

3 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.