Her taraf iyiden iyiye süper kahraman filmleriyle doldu daştı. Sadece bildiğimiz, geleneksel süper kahramanlar Spider-Man, Batman, Superman’den de farklı bir mesele bu. Artık Green Hornet, Kick-Ass, The Spirit gibi filmlere de sarılıyor yapımcılar. Öyle oldu ki, biri yeni bir senaryo fikriyle gelip, “Abi şimdi bir süper kahraman var…” diye başlıyor, tanıtımın ortasında da “Karanlık” kelimesini kullanıyorsa, yeşil ışığı yakıp, sinemaya geçiyorlar gibi geliyor.

Bu telaş arasında şöyle bir ayrım var, bunu da söylemiştik. DC Comics’in tüm kadrosu, DC’nin uzun zamandır sahibi Warner Bros’un film stüdyosu sayesinde aynı şirkette muhafaza ediliyor. Marvel ise Disney tarafından alınıp, film stüdyosu kurmadan önce bazı karakterlerinin haklarını dışarıya verdiğinden, onların filmlerini çekemiyor. Spider-Man, X-Men ve Fantastic Four en ünlüleri. Fakat meğerse, gözümüzden kaçmış bir Marvel karakteri daha varmış hakkı Marvel’da olmayan.

submar002

Legendary Pictures, bildiğiniz gibi The Dark Knight üçlemesi, 300, Watchmen, Hangover üçlemesi, Inception gibi filmlerin yapımcılığını üstlenen bir stüdyo. Bugüne kadar Warner Bros ile ortak imzaladıkları bir dağıtım/tanıtım anlaşması olduğundan, tüm filmlerini onlarla beraber dağıtmış, dolayısıyla DC evrenine yoğunlaşmışlardı. Fakat 2014’te bu anlaşmaları bitti, ve bu seneden itibaren Universal ile benzer bir ortaklığa girecekler. Ve bu ortaklığın en önemli olaylarından biri de, şimdilik, 2016’da gizemli bir film kaydı yaptırmış olmaları.

İki firma da bunun altını çiziyorlar: 2016’da sinema salon aranjmanları yapılmış bu gizemli film, önem taşıyacak. İşte bu gizemli, önemli filmin ne olduğu iddiası da Latino Review’dan geliyor. LR araştırmış, bulmuş, hatırlatmış: Marvel’ın Aquaman’e cevabı olan Namor The Sub-Mariner’ın film hakları, ilginç bir şekilde, Universal Pictures’da. İşte LR’nin kaynaklarına göre 2016’daki gizemli film de bu, Namor.

DC Aquaman’i 2017’de, Justice League filmiyle tanıtacağından, Namor “su altı kahramanı” pazarını erkenden kapatmayı amaçlıyor olabilir. Fakat şöyle de bir gerçek var. Sağlam bir film görme ihtimalinden söz edeceksek, Namor’un senaristi, yönetmeni ve aktörlerinin en azından iki, üç ay içerisinde belli olması gerekir. Şimdilik sadece dedikodu aşamasında olduğundan çok bir yargı koymak mantık dahilinde değil, fakat Namor’dan umudu kesmemizi istemiyorlarsa, hızlı bir şekilde yapım aşamasına girmek zorundalar. En azından 2015 başına kadar.

Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.